'BİFO İle Barış İçin Müzik' Konserleri Devam Ediyor

Joshua Bell, 16 Aralık'ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde verdiği konseri öncesinde, Edirnekapı'ya giderek Barış İçin Müzik Vakfı üyeleriyle buluştu.

Barış için Müzik Vakfı'nda yaklaşık bir saat geçiren Joshua Bell, orkestra üyeleriyle tanışarak kısa bir keman dinletisi gerçekleştirdi. Gelecekte Barış için Müzik Orkestrası eşliğinde bir konser vermeyi arzu ettiğini söyleyen Joshua Bell, orkestra üyelerine de müziğe hayatlarının her anında yer vermeleri tavsiyesinde bulundu. Bell, vakfın kurucuları Mehmet Selim Baki ve Yeliz Baki'yle sohbet ettikten sonra vakıftan ayrıldı.

Barış İçin Müzik Vakfı'nın Borusan Kültür Sanat işbirliğinde gerçekleştirdiği "BİFO ile Barış İçin Müzik" konserleri devam ediyor.

Barış İçin Müzik Orkestrası'nı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'yla aynı sahnede buluşturacak konser 17 Aralık Çarşamba akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda saat 20.00'de başlayacak. BİFO'yu orkestranın onursal şefi Gürer Aykal yönetirken Barış İçin Müzik Orkestrası'nın şefliğini Samuel Matus yapacak. Konserin solisti ise piyanist Başar Can Kıvrak olacak.

19 Aralık Cuma günü saat 20.00'de yine Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek konserde ise Seçkin Özmutlu yönetimindeki Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Mercan Dede ile bir konser verecek. Her iki konserin geliri Barış İçin Müzik Vakfı'na aktarılacak.

Kaynak: Bültenler

17 Aralık 2014 Çarşamba 11:15

Lütfi Kırdar, Borusan, Yeliz Baki, Güncel