Biga'da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başladı

Biga'da indirimli alışveriş heyecanı başladıÇANAKKALE - Çanakkale'nin Biga ilçesinde indirimli alışveriş günleri'nin 3'ncüsü başladı.

Biga'da indirimli alışveriş heyecanı başladı

Çanakkale - Çanakkale'nin Biga ilçesinde indirimli alışveriş günleri'nin 3'ncüsü başladı.

Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Biga Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirilen Biga Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin 3'üncüsü bugün Halk Bankası yanındaki Kasaplar Sokak'ta açılış töreni ile başladı.

Biga'da esnaflara kazanç sağlayarak yerel ekonomiyi canlandırmayı ve halkın hoş zaman geçirmesini amaçlayan Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin 3'üncüsünün açılışı protokol konuşmaları, Biga Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve bereket helvası dağıtımıyla gerçekleşti. Açılışa Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Emin Aktaş, CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan, belediye meclis üyeleri, organizasyon komitesi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, "Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin ilkini gerçekleştirdiğimizde esnaflarımız 3. bayram havası yaşadıklarını söylediler ve bizler de odalarımız ile birlikte bu etkinliğimizi devam ettirme kararı aldık. Bugün 3'üncüsünü yapıyoruz. Biga halkı istediği sürece de yapmaya devam edeceğiz. İlçe merkezimizin düzenlemesini bir açık hava alışveriş merkezi haline getirdikten sonra bu tarz etkinlikler yapmaya başladık. Her yıl üstüne koyarak devam ediyoruz.

Biga'nın tüm dinamikleri ile el ele verdik ve Biga'yı büyütmeye, geliştirmeye devam ediyoruz.

Soğuk havada bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Biga Kaymakamı Mustafa Can ise konuşmasında; "Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin Biga'ya Bigalılara hayırlı olmasını diliyorum. Tabiki ilçe bazında baktığımız zaman bu tarz etkinliklerin olması çok güzel bir şey. Esnaf odası başkanımıza çağrımız olsun, madem bu şekilde etkinlikler yapıyoruz. Esnafımızdan ciddi manada indirimler bekliyoruz ki; halkımıza faydası olsun ki amacına ulaşsın. Tekrar bu etkinliğin Bigalılar ile buluşmasında faydası olan başta belediyemize, odalarımıza ve organizasyon ekibine çok teşekkür ediyorum. Biga indirimli alışveriş günlerinin tüm halkımıza ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Açılış töreninin ardından Çan Caddesi'nde ve kimi sokaklarda ve meydanlarda sobalar kuruldu. Bigalılar soba başında kestane pişirip, sokak çalgıcılarının müzikleriyle eğlenmeye başladı. Etkinlikler 4 gün sürecek. Etkinlikler süresince konserler, yerel mağazalarının ürünlerinin sergilendiği defile yer alacak. Şenay Akay ve Hasan Yalnızoğlu defilede yer alacak ünlü isimlerden. Bigalı müzisyenlerin konserlerin yanı sıra Yusuf Güney konseri ile Pazar günü indirimli alışveriş heyecanı tamamlanacak.

Kaynak: İHA
21 Aralık 2017 Perşembe 18:49
YORUMLAR

Son Dakika