Bilecik Valisi Büyükakın'dan Bozüyük Osb'ye Ziyaret

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Büyükakın, Kaymakam Hasan Yaman ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ile birlikte Bozüyük OSB'te faaliyette bulunan Bilecik Demir Çelik Fabrikası'nı ziyaret etti.
Büyükakın, Bilecik Demir Çelik Fabrikası Genel Müdürü Muammer Bilgiç ile bir süre sohbet ettikten sonra birlikte demir imalatının yapıldığı tesisleri gezerek bilgi aldı.

Daha sonra doğal taş deseni ile üretim gerçekleştiren Decovita Seramik Fabrikası'nı ziyaret eden Büyükakın, burada yönetim kurulu üyesi Mahmut Öztürk, genel müdür Ali Küçük ve fabrika müdürü Emin Tuğyan'dan ihracat ve iç piyasa üretimi hakkında bilgi alarak, tesiste incelemede bulundu.
Buradan Park-Cam Fabrikası'na geçen ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Küçükseyhan tarafından karşılanan Bilecik Valisi Büyükakın, üretim kapasitesi ve yatırımları hakkında bilgi aldı.

Şişe ve Cam imalatının yapıldığı tesislerin bölümlerini de gezen Büyükakın, sanayi kuruluşlarının istihdamın yanı sıra il ekonomisine de katkıda bulunduğunu ifade etti.
Büyükakın, daha sonra Bozüyük Sevgi Evleri Çocuk Destek Merkezi'ni ziyaret ederek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül ve Sevgi Evleri Destek Merkezi Müdürü Selcan Poyraz'dan çocukların durumları hakkında bilgi alarak, çocuklarla sohbet edip, çeşitli hediyeler verdi.
14 Ekim 2017 Cumartesi 17:29

Hasan Yaman, Organize Sanayi Bölgesi, Bozüyük, Bilecik, Politika, Güncel