BİLGİ Cup 201g Şampiyonu Belli Oldu!

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve liselilerin kıyasıya mücadele ettiği BİLGİ Cup'ta, kazananlar belli oldu.

Yelken yarışını Kadıköy Lisesi birincilikle tamamlarken, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen kürek yarışını Özel Gökjet Lisesi kazandı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda, Vira Yatçılık / Delphia Yachts Sailing Academy organizatörlüğünde düzenlenen BİLGİ Cup''ta, kupalar sahiplerini buldu. 17 Nisan Pazar günü santralistanbul Kampüsü Kayıkhane'de bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen heyecan dolu yarışmada sporcular, kürek ve yelken olmak üzere iki kategoride rekabet etti.

BİLGİ Cup 2016'da, yarışmanın yelken kategorisinde toplam 13 okul yarıştı. Kadıköy Lisesi yarışmanın birincisi olurken, Ziya Kalkavan Anadolu Lisesi ikincilik ödülünün sahibi oldu. Özel Saint Joseph Lisesi ise yarışmayı üçüncülükle tamamladı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen kürek yarışında ise toplam beş okul rekabete katıldı. Özel Gökjet Lisesi kürek yarışlarının birincisi, Kabataş Erkek Lisesi ise ikincisi oldu. Kategorinin üçüncülük ödülünü ise Bilfen Okulları kazandı.

Haliç sularını hareketlendiren genç sporcuların büyük bir heyecanla rekabet ettiği BİLGİ Cup'ı, öğrencilerin aileleri ve yelken tutkunları da Kayıkhane kıyısından takip etti.

BİLGİ CUP 2016'YA KATILAN OKULLAR

Beşiktaş Anadolu Lisesi, Özel Irmak Anadolu Lisesi, İtalyan Lisesi, Ziya Kalkavan Anadolu Lisesi, Özel Moda Fen Lisesi, Galileo Galilei İtalyan Lisesi, Özel Saint Joseph Lisesi, Bilfen Okulları, Kabataş Anadolu Lisesi, Kadıköy Lisesi, Saint Michel Fransız Lisesi, Galatasaray Lisesi, İngiliz Tarabya Lisesi, Özel Gökjet Lisesi.

Kaynak: Bültenler

18 Nisan 2016 Pazartesi 09:21

Kabataş, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kadıköy, Güncel