Bilgi Eğitim'de Fenomen Romancılara Dair Bir Yolculuk…

Bilgi Üniversitesi'nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim'de Türk edebiyatının fenomen isimlerinin yazarlığı boyunca izlediği yollar, yazınsal stratejilerine dair bir yolculuk başlıyor.

11-25 Mart tarihleri arasında üniversitenin santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek ve 3 hafta sürecek 'Fenomen Romancılarımız' eğitiminde katılımcıları, keyifli bir içerik bekliyor

Eğitimde, Türk edebiyatında fenomen olarak tabir edilen isimlerin yazarlığı boyunca izlediği yollar, yazınsal stratejiler, toplumsal bağlamla kurduğu ilişkiler, vs. açılarından bakıldığında bir türlü okurların zihninde netliğe ulaşılamayan isimler ele alınacak.

Mesut Varlık koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan eğitimde Orhan Pamuk: Bir Aşk-Nefret Hikâyesi, Mutsuz Çocuk Masalı: İhsan Oktay Anar, Dünyaya Bırakılmış Romancı: Yusuf Atılgan, Leyla Erbil'de Tuhaf Bir Baba, Tanpınar Edebiyatının Anahtar Kavramları, Hasan Ali Toptaş'ın Kalp Notaları gibi içerikler konuşulacak.
Fenomen Romancılarımız Programı'nda dersler üniversitesinin santralistanbul Kampüsü'nde Cumartesi günleri 12.00- 14.00 ve 14.30- 16.30 saatleri arasında gerçekleşecek. 12 saat sürecek eğitimin ücreti ise 450 TL olarak belirlendi.

Kaynak: Bültenler

07 Şubat 2017 Salı 08:53

İhsan Oktay Anar, Hasan Ali Toptaş, Santralistanbul, Yusuf Atılgan, Mesut Varlık, Leyla Erbil, Orhan Pamuk, Edebiyat, Türk İş, 8 Mart, Erbil