Bilgi Evi kütüphaneleri Yenilendi

Yenilenen Bilgi Evi Kütüphaneleri kitap kurtlarını bekliyor.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, üyelerinin hem okul başarılarına hem de kitap okuma zevkine katkıda bulunmak amacıyla kütüphanesini yepyeni kitaplarla güncelledi.

Çocukların ve gençlerin kelime dağarcıklarını geliştirmeye katkıda bulunmak, hayal dünyalarına yeni esintiler katmak ve edebi zevklerini geliştirmek için getirdiği birbirinden güzel roman, hikâye ve şiirlerle raflarını süsleyen Bilgi Evleri yeni yüzüyle üyelerinin karşısına çıkıyor. Her Bilgi Evi şubesine kaydedilen 277, toplamda 1.662 kitabı görücüye çıkaran, açıldığı günden bu yana verdiği sosyal ve kültürel hizmetlerle Zeytinburnu halkının en uğrak yerlerinden biri olan Bilgi Evleri'nde aylık olarak yayın yapan dergiler de her an hazır bulunuyor.

Yeni çıkan kitaplarla zenginleşen kütüphanenin tüm üyelere katkı sağlayacağını belirten Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç, bilgi evi kütüphane bölümlerinde 32.110 kitap bulunduğunu, bilgiye ulaşmanın en kısa ve zevkli yolunun Bilgi Evleri olacağını belirtti. Doğru ve genel geçer bilginin kitaplardan öğrenileceğinin farkındalığını yaratmaya çalışan Bilgi Evleri, en son çıkan kitaplarla okuyucuya güzel bir okuma şöleni sunuyor.

Her yıl periyodik olarak yapılan alımlarla Zeytinburnu insanını en son çıkan kitaplarla buluşturan Bilgi Evleri'nde, Melek Çe'den Selim Gündüzalp'e, Gülten Dayıoğlu'ndan Cüneyt Suavi'ye, Gökhan Özcan'dan Kadir Mısıroğlu'na, Elif Şafak'tan İskender Pala'ya, Nurullah Ataç'tan Turan Oflazoğlu'na, Can Dündar'dan Ümit Yaşar Oğuzcan'a, Haldun Taner'den Okay Tiryakioğlu'na, Dan Brown'dan Maksim Gorki'ye, Stephen Kıng'den Virginia Wolf'a kadar geniş yelpazede kitaplar okuyucularını bekliyor.

Kaynak: Bültenler

11 Eylül 2012 Salı 18:51

Zeytinburnu, Bilgi Evleri, Güncel