Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Birincileri Ödüllerini Aldı

Kepez'de düzenlenen bilgi ve kültür yarışmasının birincileri; Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi ve Mobil Ortaokulu oldu.

Kepez'de düzenlenen bilgi ve kültür yarışmasının birincileri; Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi ve Mobil Ortaokulu oldu.

Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ön elemesi 15 Şubat'ta yapılan, ilçedeki ortaokul ve liselerin katıldığı Bilgi ve Kültür Yarışması, final bölümü ve ödül töreniyle sona erdi.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde yapılan finalde, 6 lise ve 5 ortaokul birinci olabilmek için yarıştı. Okullarını temsil eden 3 öğrenci, yarışmada edebiyat (4), matematik (4), fen bilgisi (3), tarih (2), coğrafya (2), din bilgisi (1) ve genel yetenek (2) konularındaki 20 soruya cevap verdi. Öğrenciler, önlerindeki bilgisayar ekranında okudukları, sayısal soruları 2 dakikada, sözel soruları ise 1dakikada yazılı olarak cevaplandırdılar.

Avni Burçak'ın başkanlığını yaptığı ve 8 kişiden oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda bilgi ve kültür yarışmasında dereceye giren okullar şu şekilde oluştu:

Ortaokullar: 1. Mobil Ortaokulu, 2. Ahmet Coşkun Bulut Ortaokulu, 3. İsmail İltemir Ortaokulu, 4.Ersoy Ortaokulu, 5. Gülveren Ortaokulu.

Liseler: 1. Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi, 2.Metin Çiviler Lisesi, 3.Nazime Baki Saatçıoğlu Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve Adalet Meslek Lisesi,4. Ayten Çağıran Ticaret Meslek Lisesi, 5. Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 6. Kepez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi.

Ödül töreninden önce bir konuşma yapan Kepez ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ebubekir Tanrıbir, öğrencilerin bilgi düzeyini ölçebilmek ve eksikliklerini tespit edip gidermek amacıyla yarışmayı düzenlediklerini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, yarışma ile unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği yaşatma adına güzel bir eğitim çalışması yaptıklarını kaydetti. Teknolojinin ve sınav maratonunun öğrencileri bilgi yarışmalarından uzaklaştırmasından yakınan Başkan Tütüncü, "Bilgi yarışmaları, münazara yarışmaları öğrencilerimizin eğitimine çok önemli katkılar veren, onların bir takım ruhu içerisinde çalışmasını sağlayan, aynı zamanda muhakeme güçlerini artıran etkinliklerdir" diye konuştu.

Başkan Tütüncü, daha sonra yarışmanın düzenlenmesinde emeği olan Kepez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine, belediye çalışanlarına, jüri üyelerine plaket takdim etti, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve şube müdürleriyle birlikte dereceye giren okullara ödüllerini ve plaketlerini verdi.

Yarışmanın sonunda Çağlayan Lisesi Müzik Grubu, bir konser verdi.

Yarışmanın birincilerine ve ikincilerine diz üstü bilgisayar, üçüncülere MP4 müzik çalar, dördüncü, beşinci ve altıncılara ise kol saati hediye edildi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

03 Nisan 2013 Çarşamba 10:47

Erdem Bayazıt, Milli Eğitim Müdürlüğü, Kepez Belediyesi, Hakan Tütüncü, Yerel