Bilim Fuarı Sergisi Kültür Merkezi'nde Açıldı

Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi, Oltu Yusuf Ziyabey Anadolu Lisesi ve Oltu Anadolu İHL öğrencilerinin hazırladığı sergi büyük beğeni topladı.

2013 Yılı TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında Oltu Anadolu Öğretmen Lisesi, Oltu Yusuf Ziyabey Anadolu Lisesi ve Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan sergi büyük beğeni topladı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan 60'in üzerinde proje görücüye çıkarken davetliler birbirinden ilginç projeleri inceleme fırsatı buldu.

Belediye Kültür Merkezi Salonu'nda İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Aktaş tarafından açılışı gerçekleştirilen Bilim Fuarları Sergisine İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Bastem ve Şube Müdürü Ayhan Yanık'ta katıldı.

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Oltu'daki 3 okulun ortaklaşa düzenlediği Bilim Fuarı Sergisinin öğrencilere katkısının olacağını aktaran Kaymakam Fatih Çobanoğlu, "Öğrenciler bu sergiyle hem okulda öğrenmiş olduklarını pratik hayata geçirmiş hem de yeni fikirlerini paylaşma fırsatı bulmuş oldular. Öğrencilerin oldukça güzel fikirleri olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. İçeriği dolu, böyle güzel çalışmalara imza atan öğrencilerimizi ve emeği geçenleri kutluyorum." dedi.

Yeni nesil ve jenerasyonun güzel projeler üretmesinin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ise, "Beğeni ve takdirle incelediğimiz projeler olduğunu görmekten son derece mutlu oldum. TÜBİTAK'ın ilçemizde seçtiği okullarımızın bu çalışmalarını, gençlerimizin yeni şeyler üretmeye ne denli hevesli olduklarını göstermesi açısından önemli buluyorum." diye konuştu.

Bilim Fuarı Sergisine 25 projeyle katıldıklarına değinen Oltu Yusuf Ziyabey Anadolu Lisesi Müdürü Kahap Erdoğan, öğrenci ve danışman öğretmenlerinin yoğun bir çalışma sonucu oldukça güzel projeler ortaya çıkarmalarından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu arada Bilim Fuarları Sergisinin yanında salonda yine Oltu Yusuf Ziyabey Anadolu Lisesi'nce bir resim sergisi de açıldı. Yağlı boya ve kare kalem gibi birçok çalışmanın sergilendiği resim sergisine de ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. - ERZURUM

Kaynak: İHA

18 Mayıs 2013 Cumartesi 11:30

Nurullah Aktaş, İbrahim Ziyrek, Fatih, Oltu, Yerel