Bingöl'de 13 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Bingöl'de 13 bin kişi terörü lanetlediBingöl'de düzenlenen 'teröre lanet, huzura davet' mitingine katılan yaklaşık 13 bin kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla terörü lanetledi.

Bingöl'de 13 bin kişi terörü lanetledi
Bingöl'de düzenlenen 'teröre lanet, huzura davet' mitingine katılan yaklaşık 13 bin kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla terörü lanetledi.
Bingöl'de 100'ün üzerinde sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlenen 'teröre lanet, huzura evet' adı altında miting valilik önünde toplanan yaklaşık 13 bin kişi 209 metrelik Türk bayrağı açarak 15 Temmuz Direniş Meydanı'na yürüyüp, PKK, IŞİ ve FETÖ terör örgütleri aleyhine sloganlar attı. 15 Temmuz Direniş Meydanı'nda düzenlenen program, Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı. Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan'ın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının adına Memur - Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik'in konuşmasının ardından, siyasi partilerin Bingöl il başkanları sahneye davet edildi. Davet edilmeleri üzerine platforma çıkan CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, MHP İl Başkanı Nizamettin Alas, BBP İl Başkanı Muharrem Çolakoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Nusret Aytunç, Hüda - Par Merkez İlçe Başkanı Salih Çelik ve Ak Parti İl Başkanı Yılmaz Seven halkı selamladıktan sonra kısa bir konuşma yaptı. Terörü lanetleyen il başkanları, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Bingöl Valisi Yavuz Sekim Köşger, toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
"26 Ağustos 1071 Malazgirt, bir Cuma günü. Alparslan, kefeninin giymiş muhteşem bir kalabalığın önünde Cuma namazını kıldırıp, kendisinin 3 katı ordulara Malazgirt Savaşı'na çıkmadan önce hep beraber benimle yürümeye var mısınız demişti. Tekrar, bir belayı daha def etmek üzere yine bu meydanlara toplandılar. Tekrar hepinizden Allah razı olsun. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Her şeye hikmet nazarıyla bakarsanız, her şeyin arkasında bir hikmetin olduğunu görürsünüz. Bingöllüler, devletine milletine bağlıdır. Bu sevginin bir göstergesi için Valiliği ön plana çıkarıyorlar ancak biz bunu hep beraber yaptık. Bunu beraber gerçekleştirdik. 26 Ağustos tarihini biz seçmedik, bize seçtirildi. Anadolu, Bingöl'den başlayan bu hareketle yeni baştan tüm mazlumların payitahtı olacaktır Allah'ın izniyle. Her zaman bize karşı planları var. Bunların hileleri asla bitmez. 15 Temmuz'daki kalkışma, hain kalleş ve sinsi kalkışma çok daha organizeydi. Bizim çocuklarımızı bize karşı hazırlamışlardı. O gün siz burada aslanlar gibi durdunuz. Gençlerimiz, canlarını feda ettiler. Kadınlarımız, analarımız tankların karşısında durdu ve bu belayı defetti. Bu Anadolu insanı tek vücut oldu ve bu belayı defettik. Şimdi eski planlarına döndüler. Ona göre daha zayıf ama bütün ellerinde tuttukları ne varsa, bütün örgütleriyle meydana sürdüler. 15 Temmuz'da bu medeniyeti toz toprak edemediler. Bunun hıncıyla tekrar kan gölüne çevirmek istiyorlar. Bütün kahpelikleriyle üzerimize geliyorlar. Biz buna teslim olmayacağız. Bizim kardeşliğimiz, 100 yıllık bir kardeşlik değil. Kardeşliğimiz, 1071'de Alparslan'dan da öte bir kardeşlik. İmanım kadar biliyorum ki, Kal-u bela'dan beri bir kardeşliğimiz var. Kaderi yaratana kurban olayım! Bu belaları def edeceğiz Allah'ın izniyle. Bizi parçalamaya çalışıyorlar, biz bu tuzaklara düşmedik. Biz onların karşısına daha kuvvetli çıktık. Bu ezanların, bayrağımızın altında yolumuza devam edeceğiz. Defalarca bunları buradan def etti. Şimdi insanlıktan nasibini almamış teröristlerle de başa çıkmasını biliriz. Gösterdiğiniz tepki ile Türkiye'ye örnek oluyorsunuz Bingöl. Daha güzel bir ülkede birlikte yaşayacağız. Allah birliğimizi, beraberliğimiz bozmasın."
Vali Köşger'in konuşmaları sık sık, 'Kahrolsun PKK, şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarıyla kesildi. Vali Köşger'in konuşmalarının ardından, Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, şehitler için dua okudu.

Kaynak: DHA

26 Ağustos 2016 Cuma 22:22

Hüda Par, Memur Sen, PKK, Bingöl, Politika, Güncel