Bir Döneme Şarkılarıyla Damga Vuran Faruk K.'nın Son Halini Gören Tanıyamıyor

Şarkıları dilden dile dolaşan Faruk K. uzun zamandır, müzik piyasasından uzak kalmıştı. Faruk K.'nın son hali herkesi şoke etti.

Bir dönem Türkiye'de müzik konusunda adından söz ettiren isimler şimdilerde yine müzik yapsa da ortalarda, ekranlar pek görünmüyorlar. Ellerini eteklerini aşırı popüler hayattan çeken bu isimler daha sessiz sakin çalışmayı yeğliyorlar. Bunlardan biri de Faruk K. Şimdilerde sosyal medyada aktif olan Faruk K.'nın son halini görenler şaşıp kalıyor.

FARUK KURUKAYA KİMDİR? (FARUK K)

1973 doğumlu sahne ismi ile bilinen Faruk K İstanbul Şişli'de dünyaya geldi. İstanbul Yapı Meslek Lisesi'nden mezun oldu. Mezuniyetin ardından bir süre amatör tiyatro gruplarında yer almış ve oyunculuk yaptı. Ayrıca özel dans derslerini de bu dönemde alan Faruk K Muhabbet92 müzikalinde usta isimler Emel Sayın ve Şener Şen ile birlikte sahne aldı.

Ardından 9 yıllık bir dans serüveninin başlangıcını Yonca Evcimik ile gerçekleştirdi. Bir yandan da beste ve söz yazarlığı çalışmalarını sürdürdü. Üniversite eğitimini de aksatmamış ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı modern dans bölümünden mezun olmuştur. İlk albüm çalışmasını ise 1996 yılında Bir Kaç iyi Adam grubu ile çıkarmış hemen ardından Çıtır Kızlar ile aynı kaseti paylaştıkları 2. albümü müzik piyasasına sürülmüştür.

ALBÜMLERİ

Honki Ponki, Aşk Tek Yön, Azar Azar, Kalbimin Sesi, Fark ve Enerji'dir. En son 2016 yılında Aşka Geldik isimli sıngle ile müzik çalışmalarını devam ettirdi. Aynı zamanda 2017 yılında vizyona giren sinema filmi Aşka Geldik'te oyuncu olarakta yer aldı. Faruk Kurukaya aslen Sinop Boyabat'lıdır.

İşte Faruk K.'nın son hali:

26 Mart 2018 Pazartesi 16:07

Şişli, Türkiye, İstanbul, Magazin
YORUMLAR