Bir Zamanlar Gazinoda' Sahnelendi

Haldun Dormen'in yazıp başrolünde oynadığı ve yönetmenliğini Ali Altuğ'un yaptığı 'Bir Zamanlar Gazinoda' adlı tiyatro oyunu, Tekirdağ'da sahnelendi.

Haldun Dormen'in yazıp başrolünde oynadığı ve yönetmenliğini Ali Altuğ'un yaptığı "Bir Zamanlar Gazinoda" adlı tiyatro oyunu, Tekirdağ'da sahnelendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Haldun Dormen'in "Bir Zamanlar Gazinoda" adlı oyunu, Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nde Tekirdağ seyircisiyle buluştu.

Ali Altuğ tarafından sahneye konulan Dormen ile Kerem Atabeyoğlu'nun başrollerini üstlendiği Ruhsar Öcal ve Almila Uluer Atabeyoğlu'nun da rol aldığı oyun, tiyatroseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

Oyununu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz da izledi.

Dodurka ve Poyraz, oyun sonunda Haldun Dormen ve beraberindeki oyunculara çiçek takdim etti.

Oyunun konusu

Yıllar önce yaptıkları tüm oyunlarla izleyenleri kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhreti, artık geçmişin tozlu sayfaları arasında kalmıştır. Geçmişte yaşanan tatsız bir olaydan dolayı bir gece yollarını ayırmışlar ve yıllarca bir daha görüşmemişlerdir. Fakat hiç beklenmedik bir anda gelen teklifle yeni bir proje için tekrar bir araya gelirler. Oyun, bu iki eski dostun aralarındaki husumeti çözüp, tekrar özledikleri o şöhrete kavuşmalarını anlatıyor.

Kaynak: AA

28 Mart 2018 Çarşamba 16:22

Kerem Atabeyoğlu, Haldun Dormen, Ali Altuğ, Tekirdağ, Politika, Güncel