Birlik Vafkından Şiran'da Afrin Konferansı

Gümüşhane Birlik Vakfı tarafından hazırlanan ‘Zeytin Dalı Harekâtı ve manevi yönleriyle değerlendirilmesi’ konulu konferans Şiran ilçesinde yapıldı.

Gümüşhane Birlik Vakfı tarafından hazırlanan 'Zeytin Dalı Harekatı ve manevi yönleriyle değerlendirilmesi' konulu konferans Şiran ilçesinde yapıldı.
Şiran Belediye Kültür Salonunda gerçekleştirilen konferansta konuşan Birlik Vakfı Başkanı Halil İbrahim Karahanoğlu, ülkenin içinden geçtiği durumun kritiğini yaparak vatana, bayrağa ve devlete sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.
"Bedir, Uhud, Hendek, Çanakkale ne ise Afrin operasyonuna da aynı gözle bakılması gerekir"
Konferansın konuşmacısı Şiran ilçe vaizi Şenol Köprülü ise milletimiz sahip olduğu inanç, tarihi ve topraklarının bulunduğu coğrafi konum itibariyle her zaman hedef olduğunu, özelliklede haçlı ittifakı tarafından saldırılara maruz kaldığını belirterek, "Amaç bu milletin inancını yok etmek ve bu milleti geldikleri topraklara göndermekti. Afrin operasyonu da ülkemiz üzerine yapılan haçlı seferlerinin en sonuncusu dolayısıyla tarihte Bedir, Uhud, Hendek, Çanakkale ne ise Afrin operasyonuna da aynı gözle bakılması gerekir. Emperyalist güçlerin hedeflerine ulaşmak için Müslümanların içinden kuklalar bularak yani bizim derenin taşıyla bizim derenin kuşunu vurarak hedeflerine ulaşmak istiyorlar. Bu emperyalist birliğe karşı başarılı olmanın yolu tarihte yaptığımız gibi birlik ve beraberlikten geçer. Millet olarak birlik ve beraberliğimizin yanında inancımıza, milli ve manevi değerlerimize her zamankinden daha çok dikkat ederek Allah'ın yardımının ancak bu şekilde geleceğine, Allah ta bir topluma yardım edince mutlaka zafer de gelecektir" dedi.
Program Afrin ve bütün şehitlerimiz için okunan kuranı kerim ve dua ile son buldu. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İHA

18 Şubat 2018 Pazar 18:36

Çanakkale, Gümüşhane, Afrin, Şiran, Politika, Güncel