Konya'da Korku Salan Bisikletli Sapığı Özel Tim Yakaladı

Konya'da bisikletiyle giderken kadınları elle taciz eden sapık, kurulan özel ekip tarafından kıskıvrak yakalandı. Mağdurların ise, şahsı yakalatmak için Whatsapp grubu kurduğu öğrenildi.

Konya'da bisikletiyle giderken kadınları elle taciz ettiği iddiasıyla sosyal medya üzerinden fotoğrafları paylaşılan şüpheli, polisin kurduğu özel ekip tarafından yakalandı.

MAĞDURLAR SOSYAL MEDYADA BİRLEŞTİ

5 Ocak 2017 Perşembe günü merkez Selçuklu ilçesi Hüsamettin Çelebi Mahallesi Hadimi Caddesi üzerinde meydana gelen ilk olayda bisikletli bir kişi, bir kadını elle taciz ederek kaçtı.

Daha sonra değişik zamanlarda bisikletle dolaşarak kadınları elle taciz etmeye devam eden sapık, sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir araya gelen vatandaşlar tarafından aranmaya başlandı.

SAPIK İÇİN ÖZEL TİM KURULDU

Kendilerine gelen bilgiler doğrultusunda Güven Timi, şüpheliyi yakalamak için özel ekip kurdu. Ekiplerin çalışmaları sürdüğü sırada 9 Haziran Cuma günü Binkonutlar Mahallesi Meşale Sokak üzerinde taciz olayı yaşandığı ihbarı geldi. İhbar üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran özel ekip, olayı gerçekleştiren şahsın 39 yaşındaki M.D. olduğunu tespit etti.

EŞİ DE DOĞRULADI

Ekipler tarafından cinsel saldırı suçundan aranan M.D., Dumlupınar Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı. Zanlı, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Zanlı, olayın mağdurları tarafından da teşhis edildi. M.D.'nin eşinin de güvenlik kameralarındaki kişinin eşi olduğunu belirttiği öğrenildi.

MADURLAR ŞÜPHELİYİ YAKALAMAK İÇİN Whatsapp GRUBU KURMUŞ

Sosyal medya üzerinden haberleşen mağdurların şüpheli M.D.'yi yakalamak için Whatsapp grubu kurduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada M.D.'nin fotoğrafını paylaşan vatandaşların, "Arkadaşlar bunu dün gece olduğu gibi akşam yakalanıncaya kadar aramaya devam edeceğiz. Mahallelerde akşam oturan genç arkadaşlar, balkonda çay içen hacı amcalar haberleşmek daha kolay olsun, birbirimizle irtibat halinde olalım diye Whatsapp grubu kurduk. Katılmak isteyenler numaralarını yazabilir" mesajını paylaştığı öğrenildi.

Kaynak: İHA

17 Haziran 2017 Cumartesi 22:24

Whatsapp, Çelebi, Selçuklu, Konya, 3. Sayfa
YORUMLAR