BlacKkKlansman'ın Türkiye'deki İlk Gösterimi Optimum'da Yapıldı

BlacKkKlansman'ın Türkiye'deki ilk gösterimi, 25. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezindeki Avşar Sinemasında gerçekleşti.

Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 25'ncisi düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali'ne getirilen yabancı filmler arasında yer alan BlacKkKlansman'ın ilk gösterimine ev sahipliği yaptı.

Festival süresince çok sayıda yerli filmlerin yanı sıra yabancı filmlerin de sinema tutkunlarının beğenisine sunulduğu Optimum AVM'deki BlacKkKlansman'ın gösterimine, Mehmet Özgür ve Onur Saylak gibi ünlü oyuncular katıldı.

Örgür ve Saylak, Türkçe karşılığı "Karanlıkla Karşı Karşıya" olan BlacKkKlansman'ın gösterimi öncesi ve sonrasında, çevrelerini saran hayranlarıyla bir süre sohbet edip, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Festivalin, film gösterimlerinin yanı sıra ödül törenleri, belgesel gösterimleri, sergiler, söyleşiler ve senaryo buluşmaları gibi zengin bir programa sahip olduğunu belirten Özgür ve Saylak, "Bu tür festivaller sanata ve sanatçıya verilen değeri gösteriyor. Festivalin ve Optimum AVM'nin konuğu olmak bizleri mutlu etti" dediler.

FİLMDEN

BlacKkKlansman, kenti ele geçirmeyi planlayan bir örgütü durdurmaya çalışan bir dedektifin hikâyesini anlatıyor. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Malcolm X", "25. Saat" ve "İçerideki Adam" gibi filmlerle tanınan 2 Oscar adayı Spike Lee oturuyor.

Star Wars evreninin Kylo Ren'i Adam Driver ve "Ballers" dizisiyle tanınan John David Washington başrolü paylaştığı filmin kadrosunda Topher Grace, Laura Harrier, Ryan Eggold, Jasper Pääkkönen gibi isimler yer alıyor.

Kaynak: Bültenler

26 Eylül 2018 Çarşamba 09:28

Uluslararası Adana Film Festivali, Adana Büyükşehir Belediyesi, Güncel