Bodrum'da Küçük Ellerden Resim Sergisi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 1/B sınıfı öğrencilerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları resimleri ile sergi açıldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 1/B sınıfı öğrencilerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları resimleri ile sergi açıldı.
Sergi açılışına Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Müdürü Haydar Akbaba, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Programda ayrıca minik öğrencilerinin aileleri için yazdıkları şiirler katılanlara keyifli anlar yaşattı.
Sınıf öğretmenliğini İlkem Karaçiçek'in yaptığı Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 1/B sınıfı öğrencilerinin kendi elleriyle çizdikleri resimler Ortakent Yahşi'de bulunan Yarbasan Restaurant'ta sergiye açıldı.
Sınıf öğretmeni İlkem Karaçiçek, programın açılışında yaptığı konuşmada geceye katılanlara teşekkür ederek; "Çocuklarımızın eğitim hayatlarının ilk yılında çizdikleri resimleri sergilemenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu akşam yanımızda olan idaremize, velilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Öğrenciler biz öğretmenlerin çocuklarıdır. Ailelerinden ilk defa ayrılarak küçük yaşta eğitim hayatına başlayan çocuklarımla başarılı bir yıl geçirdik. Bu başarılarını ömür boyu devam ettirmeleri en büyük temennimdir." dedi.
Açılış konuşmasının ardından öğrenciler kendilerinin yazdıkları, anne ve babalarının isimlerinin baş harflerinden oluşan Akrostiş Şiirleri okudu. Minik öğrencilerin baş harfler için buldukları komik kelimeler ve cümleler katılanlara keyifli anlar yaşattı. Şiirler okunduktan sonra öğrenciler velileri tarafından ayakta alkışlandılar.
Resim sergisinin açılışını pasta keserek kutlayan öğrenciler ve öğretmenleri İlkem Karaçiçek, Bodrum yöresi oyunlarını sergilediler. Öğrencilerin gösterilerinin ardından sahneye gelen anne ve babalar çocuklarıyla beraber canlı müzik eşliğinde eğlendi. - MUĞLA
01 Haziran 2016 Çarşamba 16:35

Ortakent Yahşi, Bitez, Muğla, Bodrum, Yerel