Bodrum'daki kaçak yapıların yıkımı devam ediyor

Bodrum'daki kaçak yapıların yıkımı devam ediyorMUĞLA - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum'da kaçak yapıları incelemesinin ardından yıkımlar hızlandı.

Bodrum'daki kaçak yapıların yıkımı devam ediyor
MUĞLA - Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum'da kaçak yapıları incelemesinin ardından yıkımlar hızlandı. 11 otel, 19 proje, 2 bin 100 kaçak yapının yıkım işlemleri hızlı bir şekilde sürüyor.

Ağustos ayında Bodrum'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kaçak ve imara aykırı olan otel, komut ve iskelelerin yıkımı için proje sahiplerine 1 ay müddet vermişti. 1 ay boyunca Bakanlık yetkilileri Bodrum'da yaptığı incelemelerin ardından Bakan Kurum 1 ay sonra tekrar Bodrum'a gelerek yıkımları yerinde inceledi. Kaçak olan binaları, otelleri ve iskeleleri yıkımlarını karadan ve denizden inceleyen Kurum, yıkımların hızlanması talimatını vermişti.

Turizmin gözbebeği Bodrum'da 19 projede 2 bin 100 villa, komut ve otellerin kaçak ve imara aykırı olan bölümler bugünde yıkımları devam etti. Bazı projelerin yıkımın tamamlandığı dikkatlerden kaçmazken bazı projeler ise halen yıkımları devam ediyor. Gümbet, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, Torba ve Yalıçiflik mahallesinde bulunan villalar, oteller ve iskeleler yıkımları Bakanlık denetiminde yıkımları sürüyor.

11'i otel 19 projede, toplamda 2 bin 100 villa, rezidans, lüks dairelerin yıkımı için yüzlerce iş makinesi çalışıyor. Yıkım kararı alınan 19 projeden 10'unu yıkımını proje sahipleri karşılarken, 9 projeyi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlık yetkililerinin gözetiminde Bodrum Belediye ekipleri tarafından yıkılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde, yüzlerce işçi ve iş makinası yıkımları gerçekleştiriyor.

Bodrum'daki kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - Son Dakika

Kaynak: İHA

03 Ekim 2019 Perşembe 02:27

Murat Kurum, Bodrum, Genel, Son Dakika

Son Dakika