Bodrum Oda Orkestrası'ndan Ayvalık'ta Yeni Yıl Konseri

Bodrum Oda Orkestrası, Ayvalık ilçesinde yeni 'yeni yıl' konseri verdi.

Bodrum Oda Orkestrası, Ayvalık ilçesinde yeni "yeni yıl" konseri verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün katkıları ve Ayvalık Belediyesinin ev sahipliğinde, İsmet İnönü Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere Edremit Körfezi'ndeki vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 Ayvalıklı sanatseverlerin karşısına çıkan Bodrum Oda Orkestrası, 45 kişilik kadrosuyla klasik müzikten Tom Jones'e kadar özellikle belleklerde yer almış melodilerden oluşan bir repertuvarla sahne aldı.

Şef Nesrin Bayramoğulları yönetimindeki Bodrum Oda Orkestrası, Numan Pekdemir'in sanat koordinatörlüğünü yaptığı, Altuğ Dilmaç'ında da solist olarak sahne aldığı konserde klasik eserler ve modern şarkıların yer aldığı bir müzik dinletisi sundu.

Ayvalık'taki vatandaşların yanı sıra Edremit Körfezinin değişik kentlerinden gelen sanatseverlerin ilgi gösterdiği konser sonunda Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Dündar, orkestra üyelerine çiçek takdim etti.

Bodrum Oda Orkestrası

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir'in Sanat Koordinatörlüğünde 2008'de konser çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası, şimdiye kadar değişik kentlerde pek çok konser gerçekleştirmiş, daha önce Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri'nde de sahne alan Orkestra Güney Kore'ye de davet edilmiş ve 7 ayrı şehirde konser vermişti.

Kaynak: AA

28 Aralık 2015 Pazartesi 22:08

Edremit Körfezi, İsmet İnönü, Ayvalık, Bodrum, Yerel