Boğazlıyan'da 'Zenginleştirilmiş Kütüphane' Açıldı

Boğazlıyan Kaymakam Kemalbey İlkokulunda'na kurulan zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Kaymakam Kemalbey İlkokulunda'na kurulan zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı,  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında planlanan ütüphanenin açılışında yaptığı açıklamada, çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğine dikkati çekti.

Değişen yaşam koşullarına adaptasyonu sağlamak için öğrencilerin okuma araştırma ve sorgulama kültürünü kazanması gerektiğini ifade eden Yazıcı, "Bu konuda okuma faaliyetlerinin artırılması ve yaygınlaşması için kütüphaneler çok önemli. İnşallah öğrencilerimiz en güzel şekilde faydalanacaktır" dedi.

İnsanların ihtiyaçları ve bilgi çağı taleplerinin, kütüphaneciliği yeniden biçimlendirdiğini dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti:

"Bilgiye erişiminin ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, hayat boyu öğrenme ve okur-yazarlık becerilerin toplumların önceliği durumuna geldi. Okul kütüphanelerinin de sürekli artan toplumsal değişikliklere yanıt vererek, öğrencilerin bilgi, kültür ve eğlenme gereksinimleri karşılıyor. Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan kütüphanede öğrencilere okumanın keyfini, bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında, hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkanlar sağlaması beklenmektedir." 

Yazıcı, konuşmasının ardından öğrencilerle sohbet ederek, kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Kütüphanenin açılışı Vali Yazıcı, Kaymakam Erducan ve Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş tarafından yapıldı.

Zenginleştirilmiş kütüphane, temel eserlerin yanı sıra bilgi teknolojileri sınıflarındaki materyalleri de içeriyor.
02 Aralık 2015 Çarşamba 16:30

Yozgat, Abdulkadir Yazıcı, Boğazlıyan, Yerel