Bolu Emniyetinden Sürücülere Bayram Tatili Uyarısı

Bolu Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük bayram tatilinde yola çıkacak sürücüleri dikkatlı olmaları konusunda uyardı.

Bolu Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük bayram tatilinde yola çıkacak sürücüleri dikkatlı olmaları konusunda uyardı.

Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Sönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 günlük ramazan bayramı tatili süresince TEM Otoyolu'nda Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün 13 ekiple görev yapacağını, 5 ekibin de şehir içerisine hazır bulunacağını bildirdi.

Havaların sıcaklığı da göz önüne alındığında sürücülerin yol planını çok dikkatli yapması gerektiğini ifade eden Sönmez, "Yol boyunca sık sık mola vermesi gerek. Eğer oruçlular ise kendilerini rahatlatacak uzun süreli molalar vermesi gerek. Çünkü sıvı kaybıyla birlikte dikkat dağınıklığı ve agresiflik oluşuyor sürücülerimizde. Bu da ister istemez kazalara neden oluyor. Vatandaşlarımızın sağ salim gidecekleri yerlere varabilmeleri için ciddi bir planlama yapmaları lazım." diye konuştu.

Sönmez, uzun yola çıkacak olan sürücüler için araç bakımının çok önemli olduğununa dikkat çekerek, "Araçların bakımı güvenli yolculuk için çok gerekli. Küçük bir arıza sizin tatilinizin mahvolmasına neden olabilir. Hem kendi güvenliğiniz hem de başkalarının güvenliği için araç bakımı yapılmalı." dedi.

Emniyet kemerinin önemine de değinen Sönmez, emniyet kemerinin hem sürücüler hemde yolcular için zorunlu olduğunu, aynı zamanda insanı hayata bağladığını kaydetti.

Sönmez, TEM Otoyolu'nda sürücülerin aşırı hız yapmalarını anlamak için yoğun bir şekilde tüm personelle görevde olacaklarını, 3 adet radarın bölgede sürekli görevde olacağını söyledi.

Bayram tatili için yurt dışından gelen gurbetçilerinde dikkatli olması gerekliğini ifade eden Sönmez, "Onlar da yorgun oluyor. Bir an önce gidecekleri yerlere ulaşabilmek için hızlı seyrediyorlar. Tek sürücü ile değil de birden fazla sürücü ile seyahat ederek ve sık sık sürücü değiştirerek yolculuk yapsınlar. Hız limitlerine uyarlarsa risklerin büyük bir bölümünü gideririz." ifadesini kullandı.

TEM Otoyolu Kaynaşlı Abant Kavşağı İstanbul yönünde üst yapı çalışmalarının devam ettiğini, trafiğin D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminden seyrettiğini aktaran Sözmez, bu hafta sonuna kadar çalışmaların biteceğini, bölgede bayram süresince hiç bir yerde yol çalışmasının kalmayacağını, trafiği engelleyecek yerlerde, Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara yönününde açılacağını kaydetti.

Kaynak: AA

28 Haziran 2016 Salı 10:42

Murat Sönmez, Bolu, Politika, Güncel