Boston'daki Saldırının Şüphelisi, İki Kardeş

Boston'da 15 Nisan'daki maratonu kana bulayan saldırıyla bağlantılı olduklarından şüphelenilen iki kişinin kardeş olduğu öne sürüldü.

ABD'nin Boston kentinde 15 Nisan'daki maratonu kana bulayan bombalı saldırıyla bağlantılı olduklarından şüphelenilen iki kişinin kardeş olduğu öne sürüldü.

Boston'da aranan Dzhokhar Tsarnaev (19) ile polisle girdiği çatışmada öldürülen ve adı Tamerlan Tsarnaev (26) olarak açıklanan diğer şüphelinin kardeş oldukları, amcaları ve bazı yerel Polis yetkilileri tarafından doğrulandı.

Çeçenistan uyruklu olduğu ileri sürülen ve geniş kapsamlı operasyonla aranan Dzhokhar A. Tsarnaev'in bir süredir Boston yakınlarındaki Cambridge'de yaşadığı ifade edildi.

Polis, aranan şahsın "silahlı ve tehlikeli olabileceği" uyarısında bulunarak halktan temkinli olmalarını istedi.

FBI, Boston maratonundaki saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen 2 şüphelinin fotoğraf ve videolarını yayımlamıştı.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsünde bir polis memurunu öldürdükleri sanılan 2 şüpheli, çaldıkları araçla kaçarken Boston'a 10 kilometre mesafedeki Watertown'da polise yakalanmıştı.

Polise patlayıcı maddelerle saldırdığı belirtilen şüphelilerden birinin, çıkan çatışmada ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Boston'da 15 Nisan'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 170'den fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu. - WATERTOWN

Kaynak: AA

19 Nisan 2013 Cuma 15:55

Boston, Politika, Güncel