Boyabat'ta 'Karikatür Sergisi' Açıldı

Boyabat ilçesinde Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu ile Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortakokulu öğrencilerinin eserlerinin sergilendiği 'Karikatür Sergisi' açıldı.

Boyabat ilçesinde Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu ile Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortakokulu öğrencilerinin eserlerinin sergilendiği "Karikatür Sergisi" açıldı.
Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu görsel sanatlar öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu rehberliğinde düzenlenen ve iki okulda öğrenim gören 24 öğrencinin ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden 48 karikatürünün bulunduğu sergi, Boyabat Beyazıt Camisi bahçesinde gerçekleştirildi.
Kaymakam Fatih Aksoy, serginin açılışında yaptığı konuşmada, karikatürleri uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarıp bu alanda Türkiye ve ilçelerini gururlandıran öğretmen ile öğrencileri tebrik etti.
Bunun çocukların yetenekli olduğunu gösterdiğini dile getiren Aksoy, "Yeter ki o yeteneklerini ortaya çıkarıp geliştirecek rehberleri olsun. Emeği geçen herkesi kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

Serginin açılışına İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

16 Mayıs 2018 Çarşamba 15:05

Fatih Sultan Mehmet, Politika, Güncel