Boyabat'ta 'Zafer Yürüyüşü' Yapıldı

Boyabat ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, yürüyüş düzenlendi.

Boyabat ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, yürüyüş düzenlendi.
Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü, Boyabat ilçesinde düzenlenen "Zafer Yürüyüşü" ile kutlandı.
İnönü İlkokulu ile Boyabat Kaymakamlığı arasındaki güzergahta düzenlenen yürüyüşe, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, döneme ait askeri üniforma ile 57. Alay 3. Bölük Komutanını temsil etti. Yürüyüşe, gençler de asker üniformalarıyla katıldı.
Belediye Başkanı Çakıcı, yürüyüş sonunda Kaymakam Fatih Aksoy'a Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim takdim etti.
Çakıcı, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi'nin tarihe sığmayan ve Türk milletine büyük gurur veren bir destan olduğunu söyledi.
Çanakkale Zaferi ile tarihin akışının değiştiğine işaret eden Çakıcı, şöyle konuştu:
"Milletimiz Çanakkale'nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Şehitlerimizi anma gününün bizim için Boyabat için ayrı bir önemi vardır çünkü Boyabatlı Şehit Ömeroğlu Mustafa gibi nice kahraman bu topraklardan çıkmıştır. Bu toprakların yetiştirdiği 737 vatan evladı kurtuluş mücadelesinde kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapmıştır. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ederken, yaşayan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum."

Kaynak: AA

21 Mart 2018 Çarşamba 17:22

Şefik Çakıcı, Çanakkale Zaferi, Boyabat, Politika, Güncel