'Böyle Olursa Zor'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor karşısındaki farklı galibiyete rağmen ilk yarıdaki futbolu eleştirdi, uyarı getirdi.

CELAL UMUT EREN

Sarı-lacivertli teknik adam, kazanmanın önemli olduğunu ancak bazı sıkıntılar bulunduğundan bahsetti. Kocaman, "Normal şartlarda Alanya 3-1 önde girebilirdi devreye, şampiyon takımlar bazen böyle oynayabilir ama bu şekilde olursa işimiz zor" dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman,  oyun anlamında bazı eleştiriler getirdi. Başakşehir maçından örnekler veren Kocaman, "Kazanmaya ihtiyacımız vardı, sevinçliyiz. Öbür taraftan, oyunla ilgili doğruları söylemekte fayda var" dedi.

Kocaman, "Başakşehir karşısındaki oyunun etrafında dolaşan, bütünlüklü, birinci dakikadan itibaren baskıya başlayıp, 90'a kadar topu almaya çalışan takımın etrafında dolaşan bir takım çıkarabilirsek hiç şüphemiz yok, Avrupa şampiyonluğuna kadar gider. Ama diğer taraftan 1 hafta sonra, toparlanma aşamasında Alanya gibi, nispeten güç açısından daha aşağısındaki bir takıma ilk yarıdaki oyunumuzla 2-0'a rağmen normal şartlarda, Alanya 3-1 önde girmeliydi. Bu oyuna doğru gidersek, 3-4 maç farklı skorlar kazanırız, ama 3-4 maç da çok iyi oynadık ama kaybettik durumuna gidebiliriz, şampiyonluk da hayal olur" diye konuştu.

'Haksızlık olmasın'

İlk yarıdaki futbolun işlerini zora sokabileceğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, "İlk yarıda rus ruleti gibiydi, kurşunun kime geleceği belli değil. Şampiyonluğa oynayan takımlar böyle oynayabilir tabii, ama böyle olursa işimiz zor gibi gözüküyor" ifadelerini kullandı.

Fernandao'nun attığı goldeki ofsayt tartışmalarına değinen Aykut Kocaman, haksızlığa karşı olduğunu belirtti. Hata olduğunu kabul eden sarı-lacivertli çalıştırıcı, "Keşke olmasaydı.. Ne kendim için ne de rakiplerim için istiyorum, haksızlık olmasın, tek isteğim bu" yorumunu yaptı.

'Derdim hakemlerle değil'

Aykut Kocaman, hakemlerin baskı altında olduğunu söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, "Derdim hakemlerle değil. Yetersiz, yeteneksiz, ahlaksız hakemler ne kadar varsa, teknik direktörler arasında da var bu. Hakemleri oraya iten etkenlerle ilgili benim sözlerim. Sözlerimin arkasındayım. Hiçbir hakem kasti hatalara götürmek istemez. Herkes aynaya baksın, Aykut Kocaman algı yarattı demeye gerek yok, en ufak haksız bir şey istemem, Allah yazdıysa bozsun. Hakkımızın da yenmemesini istiyorum, bu kadar net" ifadelerini kullandı.

'Beşiktaş'ın kaybı yok'

Beşiktaş'ın Pepe ve Talisca eksiklerinin önemli olmadığını vurgulayan Aykut Kocaman, rakiplerinin güçlü olduğunu aktardı. Başarılı teknik adam, "Daha 8 gün var. Maça kadar köprünün altında çok sular akacak. Bir sakinleşip, sonra maça yoğunlaşacağız. Ben kadro konusunda çok şikayet etmiyorum. 4-5 as oyuncumuzdan eksik haftalardır gidiyorduk. Bunu hiç dillendirmemeye çalıştım. Şampiyonlar Ligi'nde grubunu lider bitiren Beşiktaş'ın oyuncu kaybı olacağını düşünmüyorum, güçlü bir kadroları var" dedi.

]

]

]

]

Kaynak: Skorer

18 Şubat 2018 Pazar 02:35

Aykut Kocaman, Fenerbahçe, Beşiktaş, Alanya, Spor
YORUMLAR