Bozüyük'te 'Atatürk'ü Anma' Gecesi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Muzaffer Eryılmaz, şu anda Atatürk'ün Nutuk'ta söylediği günleri yaşadıklarını bildirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz, şu anda Atatürk'ün Nutuk'ta söylediği günleri yaşadıklarını bildirdi.

Prof. Dr. Eryılmaz, ADD Bozüyük Şubesi tarafından Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen "Atatürk'ü Anma" etkinliğinde yaptığı konuşmada, Atatürkçülüğü tüm Türkiye'ye yaymak istediklerini belirterek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün her gün hatırlanması gerektiğini kaydetti.

Prof. Dr. Eryılmaz, şöyle konuştu:

"Şu anda Atatürk'ün Nutuk'ta söylediği günleri yaşıyoruz. Eksiği yoktur, fazlası vardır. Umutsuzluğa kapılmamalıyız. Onun için hep pozitif tarafları düşünerek birbirimize destek olmalıyız. Bozüyük ve Bilecik olsun Atatürkçülerin çok fazla olduğu bir yer. Gönül ister ki; bu durumu tüm Türkiye'ye yayalım. İl genelindeki şubelerimizin bir araya gelmesiyle böyle bir anma gecesi daha kapsamlı olarak yapılabilirdi. Bunu kalabalık olsun diye söylemiyorum. Dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Çünkü, bizi karşılarında gören insanlar ve kuruluşlar sıradan değil. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Bugünleri iyi değerlendirmemiz gerekiyor ve artık tahkiye zamanları da kalmadı. Artık herkes her şeyi çok açık yapar oldu. Omuz omuza verme ve kol kola girme zamanıdır."

Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Telek, ADD Bozüyük Şube Başkanı Mustafa Aksu ve yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşların katıldığı gece, Atatürk'ün hayatını anlatan sunumlar ve dernek üyelerinin verdiği konserle sona erdi.

- BİLECİK

Kaynak: AA

17 Kasım 2011 Perşembe 10:41

Yerel