Bremen Mızıkacıları Çocuk Operası Dünya Prömiyeri

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Attila Kadri Şendil'in çocuklar için yazdığı, 'Bremen Mızıkacıları Çocuk Operası', Almanya'nın başkenti Berlin'deki Opera Evi'nde dünya prömiyerini yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Attila Kadri Şendil'in çocuklar için yazdığı, "Bremen Mızıkacıları Çocuk Operası", Almanya'nın başkenti Berlin'deki Opera Evi'nde dünya prömiyerini yaptı.
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Almanca librettosunu Komische Oper Berlin Baş Dramaturgu Ulrich Lenz'in kaleme aldığı Bremen Mızıkacıları Çocuk Operası'nın Türkçe librettosunu ise Antalya Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar yazdı.
Şendil, yaptığı açıklamada, projeyi 1,5 yıl süren yoğun bir çalışmanın sonunda tamamladıklarını belirterek, "Orkestra provalarına ve operanın dünyada ilk seslendirme konserine katıldık. Komiche Oper Berlin tarafından önerilen böyle önemli bir projede yer almaktan ve üniversitemizi temsil etmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Kaynak: AA

25 Eylül 2017 Pazartesi 15:19

Almanya, Antalya, Akdeniz Üniversitesi, Berlin, Kültür Sanat