İngiltere'deki Patlama Öncesi 'DEAŞ' Etiketiyle Korkunç Tweet: Tehdidimizi Unuttunuz mu?

Manchester Arena'daki patlama öncesi, Owys663 adlı twitter kullanıcısı, 'DEAŞ' etiketiyle 'Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör' paylaşımında bulundu. Atılan tweet, DEAŞ saldırısı olabileceğini gösteriyor.

İngiltere'nin Manchester kentinde bir Ariana Grande konserinin bitiminde yaşanan, 22 kişinin öldüğü patlamanın terör saldırısı olabileceği şüpheleri üzerine polis sosyal medyayı da didik didik ediyor. İngiliz basınına yansıyan bilgilere göre dün akşam atılan tehdit içerikli bir tweet, patlamanın bir DEAŞ saldırısı olabileceği şüphesini doğurdu.

"TEHDİDİMİ UNUTTUNUZ MU? BU ADİL BİR TERÖR"

Owys663 (Üveys) adlı Twitter kullanıcısı akşam 6.32'de attığı tweet'te, konserin yapıldığı "Manchester Arena" etiketini "DEAŞ" etiketiyle birlikte kullanıp "Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör" ifadesini kullandı.

TWEET KALDIRILDI, KULLANICI SİLİNDİ

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde bayrağını da paylaşan Owys663'ün bu tweet'i kısa süre sonra kaldırıldı ve kullanıcı profili silindi.

İNGİLTERE DAHA ÖNCE DE DEAŞ'IN TEHDİTLERİNE HEDEF OLMUŞTU

Suriye'deki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun üyesi olan İngiltere, daha önce birkaç kez terör örgütünün tehditlerine hedef olmuştu.

22 MART'TAKİ DEAŞ SALDIRISINDA 6 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

22 Mart 2017'de başkent Londra'da yaşanan terör saldırısında bir DEAŞ sempatizanı aracını insanların içine sürerek 6 kişinin ölümüne neden olmuş, ardından bir polisi bıçaklamaya çalışırken vurularak etkisiz hale getirilmişti.

23 Mayıs 2017 Salı 08:39

Twitter, Üveys, Manchester, İngiltere, Dünya, Güncel