Bu Sporcular Çok Özel

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlendiği Okul Sporları Şenliği sürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlendiği Okul Sporları Şenliği sürüyor. BTSO Baha Cemal Zağra Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde yapılan spor şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırılmasının yanında yeni neslin spora olan ilgisini de artırmak maksadıyla farklı faaliyetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım, Harmancık ve Nilüfer ilçelerinde startı verilen Okul Sporları Şenliği'ne farklı bir boyut kazandırdı. BTSO Baha Cemal Zağra Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim gören özel öğrenciler için düzenlenen Özel Sporcular Şenliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici'nin de katıldığı törenle başladı. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı oyuncularının da katıldığı şenliğin açılışında öğrenciler adına konuşan Ziya Sevim, kendilerine böyle bir imkan sağladıkları için Başkan Altepe'ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kente birçok spor tesisi kazandırdıklarını ancak asıl önemli olanın bu spor tesislere olan ilginin artırılması olduğunu vurguladı. Bu hedef doğrultusunda yeni neslin spora yönlendirilmesi için çeşitli etkinliler düzenlediklerini hatırlatan Başkan Altepe, "Bu programlar sayesinde çocuklarımız, hayat boyu devam edecek alışkanlıklar kazanacaklar. Bu etkinlikler çocuklarımıza spor aktivitelerinin yanında sağlıklı beslenmeyi, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı öğretiyor. Biz kentimizin, ülkemizin, milletimizin geleceği olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi, boş zamanlarını kötü alışkanlıklarla değil, sporla değerlendirmelerini istiyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdür vekili Mustafa Bilici de geçtiğimiz günlerde Bursa'ya gelen Bakanlık temsilcileriyle toplantı yaptıklarını belirterek, "Bakanlık temsilcileri 81 ili gezdiklerini, milli eğitime bu kadar destek veren Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden başka bir belediye ile karşılaşmadıklarını söylediler. Ben de milli eğitim camiası adına başkanımıza şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı oyuncuları, protokol üyeleriyle birlikte özel sporcu öğrencilerle voleybol oynadı. Daha sonra özel sporcular, öğretmenlerinin nezaretinde belirlenen parkura tamamlayarak, madalya almaya hak kazandı. Özel öğrencilere madalya katan Başkan Altepe, öğrencilere ayrıca spor malzemelerini hediye etti. - BURSA

Kaynak: İHA

22 Ocak 2015 Perşembe 15:57

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Mustafa Bilici, Recep Altepe, Spor
YORUMLAR