Bugün Avrupa Günü

Avrupa çapında barış ve birliğin kutlandığı '9 Mayıs Avrupa Günü', Avrupa Birliği (AB) üye ve aday ülkeler ile AB'nin yakın ilişki içinde olduğu ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Avrupa çapında barış ve birliğin kutlandığı "9 Mayıs Avrupa Günü", Avrupa Birliği (AB) üye ve aday ülkeler ile AB'nin yakın ilişki içinde olduğu ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü'ne bağlı Kalkınma Ajansı, Proje ve AB İlişkileri Ofisi de, Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal birimlerinde görev yapan çalışanlara yönelik 'AB Sosyal Politikası ve Uygulamaları' konusunda bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. İzmir Kent Konseyi Meclisleri üyelerinin de katıldığı toplantının sunumunu, AB Türkiye Delegasyonu'nun Avrupa Takımı'nda yer alan AB Sosyal Politikası Uzmanı Prof. Dr. Meryem Koray yaptı. Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda gerçekleşen sunumda Koray, katılımcılara Avrupa Birliği'nin yapısı, sosyal boyutları, AB ve sosyal devlet anlayışı çerçevesinde sosyal belediyeciliğin temel ilkeleri ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi. - İZMİR

Kaynak: İHA

09 Mayıs 2013 Perşembe 11:47

Meryem Koray, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Günü, Avrupa Birliği, Yerel