Kanal D Ana Haberin Başarılı Sunucusu Buket Aydın Kimdir?

Kanal D Ana Haberin sunucusu Buket Aydın, TV8 ekranlarında yayınlanan Eser Yenenler Show'un konuğu oldu. Peki, Buket Aydın kimdir, kaç yaşındadır, kiminle evlidir? İşte, başarılı spiker hakkında bilinmeyenler..

Deneyimli spiker Buket Aydın, Eser Yenenler Show'un 6. Bölümüne konuk oldu. Kanal D Ana Haberin adından söz ettiren spikeri Buket Aydın izleyenler tarafından merak ediliyor. İşte, Buket Aydın'ın hayatı…

BUKET AYDIN KİMDİR?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesini burslu olarak kazandı ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Attila İlhan Şiirleri üzerine tamamlayan Buket Aydın, Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim gördü.

ÖNEMLİ KANALLARDA SPİKERLİK YAPTI

Sunuculuk eğitimi aldıktan sonra bir süre özel bir radyoda spikerlik yapan Buket Aydın, ilk önemli kanalı olan Kanaltürk'de çalışmaya başladı. Burada spor bülteni ve ana haber bültenlerinde sunuculuk yapan Aydın, Kanaltürk'ten ayrıldıktan sonra TRT Türk ekranlarında sunuculuk yaptı.

NTV'YE GEÇTİ

Buket Aydın, 2011 yılı Nisan ayında NTV'ye transfer oldu. Haber kuşaklarında sunuculuk yapan Aydın, NTV'de hafta içi 23.00'da başlayan Gece Bülteni Kuşağını da sundu.

CNN TÜRK'TE PROGRAM SUNUYOR

Kanal D Ana Haberi sunmaya devam eden Buket Aydın, aynı zamanda CNN Türk ekranlarında '40' isimli bir sohbet programı sunuyor.

AKADEMİSYENLİK YAPIYOR

Buket Aydın, Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam ediyor.

PEK ÇOK ÖDÜLÜ BULUNUYOR

Ekranların sevilen ismi olmayı başaran Buket Aydın'ın, birçok ödülü bulunuyor. En iyi Haber Spikeri ve İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödüllerine sahip olan Aydın, şıklığıyla da dikkat çekiyor. Aydın, 4. Fashion TV Eyewear Moda Ödülleri'nde En iyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu ödülünü kazandı.

BUKET AYDIN KİMİNLE EVLİ?

Buket Aydın, 2013 yılında İş insanı Erce Baykal ile dünyaevine girdi.

20 Aralık 2018 Perşembe 10:29

Eser Yenenler, Buket Aydın, Kanal D, Aydın, Güncel