İşletme sahibi, mekanında unutulan 400 bin TL'yi sahibine teslim etti

Edirne'de dönerci dükkanında unutulan ve içerisinde 400 bin lira değerinde para ile altın olduğu belirlenen çanta, işletme sahibi tarafından Bulgaristan uyruklu sahibine teslim edildi.

Edirne'de "İnsanlık ölmemiş" dedirten bir olay yaşandı. Dönerci dükkanında unutulan ve içerisinde 400 bin lira değerinde para ile altın olduğu belirlenen çanta işletme sahibi tarafından Bulgaristan uyruklu sahibine kısa sürede teslim edildi. Duyarlı vatandaşın parayı sahibine teslim etmesi, güzel anlar yaşanmasına sebep oldu.

DURUMU FARK EDİNCE EMNİYETE BAŞVURDU

Edirne'de dönerci dükkanı işleten Emrah Durmaz, yemek yedikten sonra ayrılan bir müşterisinin çantasını unuttuğunu fark edince durumu Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

Dükkana gelen polis ekipleri çantada yaptıkları incelemede içerisinde 400 bin lira değerinde para ve altın bulunduğunu belirledi. Ardından çantanın sahibine ulaşan ekipler, Bulgaristan uyruklu çifte çantalarını yemek yedikleri dönercide unuttuklarını söyleyerek Edirne'ye gelmelerini istedi. Edirne'ye gelen Bulgaristan uyruklu çifte, para dolu çanta işletme sahibi Durmaz tarafından polis gözetiminde teslim edildi.

GÜVENLİK KAMERALARI KONTROL EDİLDİ

Çantayı teslim edince Bulgaristan uyruklu çiftin boynuna sarıldığını belirten Durmaz, çiftin çok mutlu olduğunu belirtti.

Öte yandan ailenin çantayla birlikte dönerci dükkanına girdiği ve içeriden de çantasız çıktığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İşletme sahibi, mekanında unutulan 400 bin TL'yi sahibine teslim etti - Son Dakika

Kaynak: İHA

28 Ocak 2020 Salı 09:29

Emrah Durmaz, Bulgaristan, Edirne, Polis, 3. Sayfa, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika