Burhaniye CHP'de Tarık Erdil Kazandı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, iki adayın yarıştığı CHP İlçe Başkanlığı olağan üstü kongresinde gülen Tarık Erdil oldu.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, iki adayın yarıştığı CHP İlçe Başkanlığı olağan üstü kongresinde gülen Tarık Erdil oldu. Oy kullanan 140 delegeden 78'inin oyunu alan Marangoz Tarık Erdil, ilçe başkanı olurken, rakibi muhasebeci Salih Özden 58 oy da kaldı.

Burhaniye CHP'de seçim heyecanı yaşandı. Sabah saatlerinden itibaren Reha Yurdakul Kültür Merkezi'ni dolduran partililer yapılan konuşmaları dinledi. Daha sonra da oylamaya geçildi. Saat 17.00 açılan sandıktan çıkan 140 oyun 78 adedini alan Tarık Erdil başkan olurken, rakibi Salih Özden de 58 oy aldı. 4 oy da geçersiz sayıldı. Sonucun belli olmasının ardından Erdil'i ilk kutlayan rakibi Salih Özden oldu. Daha sonra partililer, Erdil'i kutlamak için sıraya girerken, o da partililere teşekkür etti.Tarık Erdil,"Birlik ve beraberlikten CHP kazanacaktır. 2015 seçiminde de bu birlik ve beraberlikle CHP'yi Burhaniye de birinci parti durumuna getireceğiz. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

26 Ocak 2015 Pazartesi 18:34

Salih Özden, Balıkesir, Burhaniye, Yerel