Burhaniye'de Gönüllüler Koruyucu Aile Olacak

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Kaymakam Ali Uslanmaz'ın eşi Hayriye Uslanmaz'ın başkanlığında 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında bir araya gelen bayanlara, gönüllü koruyucu aile uygulaması anlatıldı.ilgi gördü.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Kaymakam Ali Uslanmaz'ın eşi Hayriye Uslanmaz'ın başkanlığında "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında bir araya gelen bayanlara, gönüllü koruyucu aile uygulaması anlatıldı.

Öğretmenevi Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Avni Özpolat Ana Okulu Müdürü Mehtap Güven'in filmler eşliğinde anlattığı Gönüllüler İçin Koruyucu Aile projesi büyük

ilgi gördü.

Koruyucu aile uygulaması hakkında bilgiler veren Mehtap Güven, 25 ile 60 yaş arasındaki herkesin koruyucu aile olabileceğini anlattı. Koruyucu aile olmak isteyenlerin hoşgörülü, sabırlı olmalarını isteyen Güven, "25-60 yaş arasında ve sağlıklı olan herkes koruyucu aile olabilir. Koruyucu aile çocuğun yemek ve giyim kuşam ihtiyacını giderir. Çocukların meslek edinmeleri konusunda da gayret göstermek gerekiyor" dedi. Öğretmen evinde yapılan ve bazı ilçe kaymakamlarının eşlerinin de destek verdikleri proje, ilçede kimsesizler için heyecan uyandırırken Hayriye Uslanmaz, katılımcılara teşekkür etti. (BT)

17.01.2013 13: 12: 59

TSI

NNNN - BALIKESİR

Kaynak: İHA

17 Ocak 2013 Perşembe 13:35

Ali Uslanmaz, Hayriye Uslanmaz, Balıkesir, Burhaniye, Yerel