Bursa'da 5 Park Birden Açıldı

Bursa'nın Yıldırım ilçe Belediyesi, 5 park birden açtı.

Bursa'nın Yıldırım ilçe Belediyesi, 5 park birden açtı. Yıldırım Belediyesi Erguvan Halk Dansları Ekibinin halk oyunları gösterisi ile başlayan '5'i Bir Yerde Park' açılış töreni, Bağlaraltı Asma Parkı'nda yapıldı.

Bağlaraltı Mahallesi'nde; Asma, Bambu ve Bağ parkı, Millet Mahallesi'nde de; Millet Spor ve Dinlenme Parkı ile Mustafa Kemal İlhan Parkı Yanı Yeşil Alanı açılışı ile toplamda 9 bin 106 metrekare yeşil alan Yıldırım'a kazandırılmış oldu. Beşi bir yerde olarak, Bağlaraltı Asma Parkı'nda gerçekleştirilen park açılışlarına Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'in yanı sıra Ak Parti İl Yöneticisi Tahsin Kara, Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ile belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Parklarda çocuk oyun ünitelerinin yanı sıra, dinlenme grupları ve yeşil alanlar bulunuyor. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, açılış töreninde yaptığı konuşmada Yıldırım'da nefes alınabilir yeni yeşil alanlar kazandırdıklarına dikkat çekti.

Keskin, "Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu dönemde de Yıldırım'a yeni parklar, yeşil alanlar yaratarak, Yıldırımlıların daha temiz bir hava solumalarını sağlıyoruz. Ayrıca çocuklarımızın gönüllerince oynayabilmeleri için yaptığımız parklara çocuk oyun üniteleri koyuyor, anne babalarının da hem dinlenip hem de çocuklarını bekleyebilecekleri masa ve banklarla parklarımızı donatıyoruz. Yıldırım'da yaptığımız parklarla kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10.3 metre kareye çıkarttık. Bursa'nın simgesi yeşil, Yıldırım'da korunurken çoğaltılmaya devam ediyor." dedi.

Kaynak: CHA

07 Ekim 2012 Pazar 20:21

Özgen Keskin, Bursa, Yerel