İtfaiyecilere Börek Sürprizi Mahkemede Bitti

Bursa'da itfaiyecilere sürpriz yapmak isteyen ünlü börekçi Hasan Acar mahkemelik oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Acar'ı asılsız ihbardan mahkemeye verdi.

Börekçi Hasan Acar, iki yıl önce İtfaiye Haftası dolayısıyla, itfaiye ekiplerine yaptığı 'börekli' sürprizinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından mahkemeye verildi. Bursa 2.nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Suç uydurma suçundan iki sanıkla birlikte hakim karşısına çıkan Hasan Acar, 'Biz sadece İtfaiyecilik haftasında, itfaiye erlerine sürpriz yapmak için yangın ihbarın da bulundum. Zabıta, polis gibi özel haftalarda sürprizlerimiz oldu. Kötü bir niyetim yoktu. Böyle bir ihbarında yanlış olduğunu biliyorum ama sadece amacım haftanın özelliğinden dolayı kutlamaktı. Beraatimi istiyorum" dedi.

Bursa'da 2012 yılında, 2 bin 23 metre uzunluğunda kol böreği yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Hasan Acar, iki yıl önce Eylül ayında, İtfaiyeci Haftası dolayısıyla Bursa İtfaiye Teşkilatına bir sürpriz hazırladı. Osmangazi İlçesi Yunuseli Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Caddesi'nde işyeri bulunan 38 yaşındaki Hasan Acar, 'Yangın 110' ihbar hattını arayarak, işyerinde yangın çıktığını, imalathane bölümünde işçilerin mahsur kaldığı yönünde ihbarda bulundu. Aynı ihbar bir kadın ve erkek müşteri tarafından da yapıldı.

ASILSIZ YANGIN İHBARINA SUÇ DUYURUSU

Yaklaşık 4 dakika sonra bir itfaiye aracı siren çalarak börekçiye geldi. Ekip, hortumunu çıkarıp, işyerine gireceği esnada çalışanlar alkış yağmuruna tutarak, ekibinin 'İtfaiye Haftası'nı kutladı. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen itfaiye ekibine, işyeri sahibi Hasan Acar, kendi elleriyle börek ikram etti ve itfaiye aracı olarak hazırlanan yaş pastayı kesti. Bu olayın ardından ünlü börekçi Hasan Acar, dükkanda müşteri olarak bulunan Gülnaz Güler ve Yahya Çolak, asılsız yangın ihbarında bulunmaları sebebiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından dava edildi.

İtfaiyecilere Börek Sürprizi Mahkemede Bitti

Kaynak: DHA

15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:26

Hasan Acar, İtfaiye, Bursa, Güncel