Bursa'da Kültür Sanat

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) 'Akide Şekeri' ve 'Köprüdeki Adam' oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT) "Akide Şekeri" ve "Köprüdeki Adam" oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
Ali Meriç'in yazdığı "Akide Şekeri"nin yönetmenliğini Cenk Turan, dekorunu Özge Akarsu, kostümlerini Fatma Sarıkurt, ışık tasarımını Ali Karaman ve koreografisini Gizem Çakmak yapıyor.
Ceren Kayış, Çağrı Dulun, Hayati Özen, Cenk Turan ve Öykü Esendemir'in de aralarında olduğu 19 oyuncunun rol aldığı, Osmanlı döneminin yansıtıldığı oyunda, Akide'nin ev ararken kendini bir anda komik durumların içinde bulması ele alınıyor.
Oyun, Ahmet Vefik Paşa Sahnesi'nde bugün ve yarın saat 21.00'de, 18 ve 19 Mayıs'ta ise 15.00'te seyirciyle buluşacak.

Köprüdeki Adam
Guy Foissy'nin yazdığı, Olcay Poyraz'ın Türkçeye çevirdiği "Köprüdeki Adam"ın yönetmenliğini Ezgi Yentürk, ışık tasarımını Ali Karaman, dekor ve kostüm tasarımını da Gözde Yavuz üstleniyor.

Kemal Okur, Serap Uluyol Karanfilci ve Sahil Cem Şener'in rol aldığı oyun, bugün ve yarın saat 18.00'de Feraizcizade Oda Tiyatrosu'nda sahnelenecek.
Arslan Bey'in Kerimesi
Şehir Tiyatrosu ise ortaoyunu "Arslan Bey'in Kerimesi" eserini ilçelerde sahneye koyacak.
Pişekar tarafından Arslan Bey'in konağına uşak olarak yerleştirilen Kavuklu'nun başından geçenlerin anlatıldığı oyun, bugün İnegöl Çeltikçi Mahallesi, yarın Yenişehir ve 18 Mayıs Cumartesi günü de Harmancık ilçesinde saat 20.30'da izleyicilerle buluşacak.

Kaynak: AA

16 Mayıs 2019 Perşembe 16:07

Arslan Bey, Ali Karaman, Devlet Tiyatroları, Bursa, Kültür Sanat