Bursa Klasik Otomobil Turu ile Hastaneye Mikrotom Cihazı Alınacak

Osmangazi Rotary Kulübü, düzenlenecek olan '2.Bursa Klasik Otomobil Turu' ile anlamlı bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Osmangazi Rotary Kulübü, merkezi İstanbul'da bulunan Klasik Otomobil Kulübü ve Bursa Korupark Alışveriş Merkezi ile ortaklaşa düzenlenecek olan '2. Bursa Klasik Otomobil Turu' ile anlamlı bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek 'Bursa Klasik Otomobil Turu' projesi sonunda sponsorların destekleri ile elde edilecek gelirin, Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'na mikrotom cihazı alınmasında kullanılması amaçlanıyor. Mikrotom cihazının çocukların erken teşhis ile kanser hastalığından kurtulmalarını sağlamak için kullanılacağı belirtiliyor.

Üyeleri arasında Rotaryenler, otomotiv sektörünün önde gelenleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyonerler, müze sahipleri ve klasik otomobil meraklılarının yer aldığı Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin katılacağı etkinlik sonunda Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'na operasyon öncesi ve sonrası biyopsilerde hücre sınırlarının kontrolünün yapılabildiği ve kanserli hücrelerin temizlenip temizlenemediğinin belirlendiği Mikrotom cihazı kazandırılmış olacak.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve geleneksel hale dönüştürülmeye çalışılan Bursa Klasik Otomobil Turu'nun startı 8 Ekim Cumartesi günü Korupark Alışveriş Merkezi'nden yapılacak.

Kaynak: CHA

27 Eylül 2011 Salı 11:24

Güncel