BURSA Rastgele bir markete giren simsiz hayırsever 15 ailenin binlerce liralık versiye borcunu ödedi

Rastgele bir markete giren simsiz hayırsever 15 ailenin binlerce liralık versiye borcunu ödediBursa'da ismi açıklanmayan bir hayırsever, düşük gelir seviyesine dahil olan vatandaşların oturduğu mahallede rastgele bir markete giderek veresiye defterinde bulunan tüm borçları ödedi.

Rastgele bir markete giren simsiz hayırsever 15 ailenin binlerce liralık versiye borcunu ödedi
Bursa'da ismi açıklanmayan bir hayırsever, düşük gelir seviyesine dahil olan vatandaşların oturduğu mahallede rastgele bir markete giderek veresiye defterinde bulunan tüm borçları ödedi. Versiye defterindeki 10 bin liraya yakın borcu ödeyen hayırsever, 15 bayram öncesi 15 ailenin yüzünü güldürdü.
Geçtiğimiz pazartesi günü, Yıldırım ilçesi Millet Mahallesinde bulunan markete gelen isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, market sahibi Mehmet Fatih Karabulut'a(27), versiye defterinin olup olmadığını eğer varsa tüm borçları ödemek istediğini belirtti. Bu durum karşısında şaşkına dönen market sahibi Karabulut, veresiye defterini çıkartarak hayırsever vatandaşa verdi. Veresiye defterinde yazılı olan 10 bin lira borcu ödeyen hayırsever, hem markete borcu olan 15 ailenin hem de market sahibinin yüzünü güldürdü.
'SEVİNÇLİ VE ŞAŞKINIM'
Konuyla ilgili açıklama yapan market sahibi Mehmet Fatih Karabulut, "Geçtiğimiz pazartesi günü tanımadığım birisi gelip 'borcu olan, durumu olmayan kişilerin veresiye borcunu ödemek istiyorum' dedi. Ciddi olup olmadığını sordum ve ciddi olduğunu öğrenince borcu olan kişileri sayıp borçlarını gösterdim. Hiçbir tereddüt yaşamadan cebinden yüklü bir miktar para çıkardı. 15 ailenin 10 bin lira civarında borcunu tek seferde kapattı. Bu mübarek günlerde zor durumda olan aileler için çok iyi oldu. Bayram önü belki buraya verecekleri parayla çocuklarına kıyafet alabilir ya da okullar açılmadan önce masraflarını karşılayabilirler. Borçlu olanlar gelip borcunun kapatıldığını öğrendiğinde ise çok şaşırdılar. Bu Osmanlı döneminden duyduğumuz bir kültürdü ancak hiç şahit olmamıştım. Bu duruma çok sevindim ve çok şaşırdımö dedi.
DİĞER HAYIRSEVER KİŞİLERE ÖRNEK OLDU
Bu olayın duyulmasından sonra yardımsever insanların kendisiyle iletişime geçtiğini belirten Karabulut, 'Olayı daha sonra sosyal medyada paylaştığımda İstanbul'dan birisi mesaj atıp belirli sayıda erzak paketi hazırlayıp dağıtmamı istedi. Başka bir gün ise Bursa'dan yine bir hayırsever gelip bir miktar para bıraktı. Yani bu yaşadığımız olay güzel iyiliklere teşvik olmuş olduö dedi.

BURSA Rastgele bir markete giren simsiz hayırsever 15 ailenin binlerce liralık versiye borcunu ödedi - Son Dakika
Kaynak: DHA
01 Haziran 2019 Cumartesi 14:30
Abone Ol: Paylaş:

Son Dakika