Büyük Veri 'Dikkate Alınması Gereken 4 Problem'

Big Data: Four Problems to Consider Every day, more data is produced than was generated by all of humanity prior to the 20th century. Even allowing for hype, we are entering an age of Big Data.

Big Data:   Four Problems to Consider
 
Every day, more data is produced than was generated by all of humanity prior to the 20th century.  Even allowing for hype, we are entering an age of Big Data.  But will this data enable business people to make better decisions?  In this talk, Dr. Milo Jones explores the promise and peril of Big Data from the unique vantage point of organizations used to sifting data for clues, Intelligence Agencies like the CIA.  In doing so, he raises four important questions for business people to consider when they are wondering what Big data means for them and their firms. 
 
Günümüz dünyasında, tüm insanlığın 20 yüz yıl boyunca ürettiği veri miktarı kadar veri üretiliyor! Heyecan verici ve neredeyse bağımlılık yaratan bir Büyük Veri çağına giriyoruz. Peki, veriyi iş hayatında daha iyi karar verebilmek için "yeterince" kullanabiliyor muyuz?  
 
IE Business School 'dan Dr. Milo Jones, Büyük Veri'nin vaatlerini ve tehlikelerini, veri işleyen ilk kurumlar olan istihbarat bakış açısıyla keşfediyor. Bu keşifle birlikte ortaya çıkardığı 4 temel soruyla, Büyük Veri'nin özellikle iş insanları ve firmalar için ne anlama geldiğini cevaplamaya çalışıyor.
 
Büyük Veri ile karar alma süreçlerinde nelerin dikkate alınması gerektiğini merak eden herkes davetlidir.
 
Etkinlik dili İngilizcedir.

Program:
18: 30-19: 00   Tanışma
19: 00-20: 00   Dr. Milo Jones -  Büyük Veri: Dikkate Alınması  Gereken 4 Problem semineri
20: 00-20: 15   Soru &Cevap

Not:  Ayrıca ilgilenenler bu etkinlik sırasında  IE Business School 'un 'Business Analytics and Big Data ' master programı hakkında bilgi alabilirler.
Detaylar :
İl : İstanbul
İlce : Şişli
Mekan : TTGV İstanbul Ofisi
Mekan Adresi : İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Arı Teknokent Arı 2 A Blok K: 7
Başlangıç Saati : 13.03.2017 18: 30: 00
Bitiş Saati : 13.03.2017 20: 30: 00
Kategori : Büyük Veri "Dikkate Alınması Gereken 4 Problem"
Tür : Seminer
Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

12 Mart 2017 Pazar 19:04

İstanbul, Kültür Sanat