Büyükçekmece'de 'Ağaç Kesimi Protestosu', 'Fidan Dikme' Arbedesi

* Albatros mevkiinde bazı ağaçların Büyükçekmece Belediyesi tarafından kesildiği iddia eden bir grup protesto gösteri yaptı.

* Albatros mevkiinde bazı ağaçların Büyükçekmece Belediyesi tarafından kesildiği iddia eden bir grup protesto gösteri yaptı.

Yanlarında kesilenlerin yerine dikmek için fidan da getiren protestocuların, etrafı çevrili ve girilmesine izin verilmeyen alana yönelmeleri sırasında arbede yaşandı. Bir tarafında protestocuların olduğu arbenin diğer tarafınd zabıta ve polis vardı.

CHP'li belediye karşıtı eyleme CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker ile CHP Milletvekili adayı Melda Onur da destek verdi.

Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHA

Büyükçekmece Belediyesi'nin Albatros mevkiindeki bazı ağaçları kestiğini iddia eden bir grup protesto gösterisi yaptı, kesilen ağaçların yerine yenilerini dikmek isteyen grupla polis ve zabıta arasında arbede yaşandı.

OTEL VE REZİDANS YAPILACAĞI İDDİA EDİLEN ALANDA TOPLANDILAR

Ağaçların kesildiği alana otel ve rezidans yapılacağını iddia eden yaklaşık 100 kişilik protestocu grup öğlen saatlerinde Albatros Mevkii'ndeki 27 dönümlük belediyeye ait alanın önünde toplandı. Eylemciler bir süre horon tepip sloganlar attı. Eyleme CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker ile CHP Milletvekili adayı Melda Onur da destek verdi. Yaklaşık 100 kişilik grup "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Albatros yeşildir yeşil kalacak" sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

ZABITA VE POLİS GRUBUN ÖNÜNÜ KESTİ

Grubun önü zabıta ve polis tarafından kesildi. Eylemcilerin alana girmesine izin verilmedi. Kısa süren beklemenin ardından eylemciler tekrar alana girmeye çalıştı. Bunun üzerine eylemcilerle önce zabıta sonra da polis arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında arada kalan bazı göstericiler zor anlar yaşadı. Bu sırada polisın biber gazı kullandığı görüldü. Kısa süreli müdahalenin ardından eylemciler geri çekildi. CHP'li vekil Ali Şeker, konunun takipçisi olacaklarını belirterek "Partimiz de takip ediyor. Gereken mücadele istekleriniz konusunda katkı sunacağız. Kimsenin başına birşey gelmesin. Kimsenin canı yanmasın. Genel başkanımız da bu konunun takipçisi" diye konuştu. CHP milletvekili adayı Melda Onur ise "Biliyorsunuz bizim belediye. Bu konuyla ilgili arkadaşlarla görüştüm. Bir rapor da yazıyorum. Ama kısaca belediye özel arazisine istediği şeyi yapar mı? Hayır belediye müteahhit değil" şeklinde konuştu.

Eyleme katılan vatandaşlar ise, Büyükçekmece'nin CHP'li belediye başkanı Hasan Akgün'e tepki gösterdi.

Kaynak: DHA

04 Ekim 2015 Pazar 18:05

Melda Onur, Büyükçekmece, Politika, Güncel