Büyükşehir'den Karacabey'e Sosyal Tesis Müjdesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezinde büyük takdir kazanan sosyal tesisler zincirine Karacabey ile yeni bir halka daha ekleneceğinin müjdesini verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezinde büyük takdir kazanan sosyal tesisler zincirine Karacabey ile yeni bir halka daha ekleneceğinin müjdesini verdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin tüm ilçeleriyle birlikte Bursa'yı daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmaları kapsamında kent merkezinde takdir toplayan sosyal tesislere Karacabey ile bir yenisi daha ekleniyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile birlikte Atatürk Parkı'nda incelemede bulundu. Altepe, kente değer katan sosyal tesislerin Bursa'nın diğer ilçelerine de kazandırılacağını ifade ederek, "Tüm ilçelerimizi daha kaliteli yaşam alanlarıyla buluşturma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bursa'da çok beğenilen ve takdir kazanan sosyal tesisleri yeni ilçelerimize de kazandıracağız. Karacabey'de yaklaşık 250 bin metrekare alandaki parkta bulunan atıl binalar ve göleti değerlendirerek, burayı rekreasyon alanları ve çevre düzenlemeleriyle birlikte güzel bir tesisle renklendireceğiz. BURFAŞ tarafından işletilecek olan sosyal tesis, Karacabey halkının uğrak noktalarından olacak ve nikah sarayı ile birlikte bu alan ilçeye değer katacak" diye konuştu.

Altepe, Karacabey Belediyesi'nin de desteğiyle Atatürk Parkı'na kazandırılacak nikah sarayı ve sosyal donatı alanlarıyla bölgenin daha çok işleyen bir alan olacağını vurguladı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, eski Belediye Başkanı Erol Onur'un altyapısını ve yine eski Belediye Başkanı Ergün Koç'un da üst yapısını gerçekleştirdiği Atatürk Parkı'nın son dönemde atıl durumda olduğunu vurgulayarak, "Karacabeyliler bu parktan istifade edemiyorlardı. Biz de bu milli serveti değerlendirmek için göreve geldiğimizden bu yana çeşitli etkinlikler yaptık, Ramazan ayında her gün bin kişiye iftar vererek vatandaşlarımızın ayağının buraya alışmasını sağlamaya çalıştık" dedi.

Özkan, daha sonra alanın en güzel şekilde değerlendirilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduklarını anlatarak, "Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, buradaki atıl binaların sosyal tesis olarak değerlendirilmesi için BURFAŞ'ı görevlendirdi. Bölgenin yakınında inşaatı devam eden Devlet Hastanesi de kısa sürede hizmete açılacak. Atatürk Parkı'ndaki bu bölge de en kısa zamanda canlanarak, vatandaşlarımızın dinlenebileceği bir tatil bölgesi olabilecek" şeklinde konuştu.

Özkan, Altepe'ye Karacabey'e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Altepe ve Özkan, Karacabey'de muhtelif bölgelerde de incelemelerde bulunarak yapılabilecek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. - BURSA

Kaynak: İHA

24 Ocak 2015 Cumartesi 11:03

Ali Özkan, Bursa, Recep Altepe, Yerel