Çağlayan Adliyesi'nde intihar eden İbrahim Özkan'ın yazar Seray Şahiner'in eşi olduğu ortaya çıktı

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın 7. katından atlayarak intihar eden İbrahim Özkan'ın yazar Seray Şahiner'in eşi olduğu öğrenildi.

İstanbul Çağlayan'da yer alan İstanbul Adalet Sarayı'nda 6. kattan atlayarak intihar eden İbrahim Özkan ünlü yazar Seray Şahiner ile evliymiş. Adliye'de intihar eden 35 yaşındaki İbrahim Özkan, İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyordu.

İbrahim Özkan (35), öğle saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı'nda4. kattta bulunan İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasına girdi. "Alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye atmak" suçundan 4 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılan ve hakkındaki hükmün açıklanması geri bırakılan Özkan,daha sonra 7. kata çıkarak Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nin önüne geldi. Görgü tanıklarından elde edilen bilgiye göre, bir süre duruşma listesini inceleyen Özkan daha sonra aşağı atladı. Adliyenin -3'üncü katındaki atrium alanına düşen İbrahim Özkan, adliyede yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Özkan hastanede yaşamını yitirdi. Olay adliyede çok büyük paniğe yol açtı. Olay anını gören bir kadın baygınlık geçirdi. Polis olay yerini bir süre güvenlik çemberinde tuttu.

YAZARIN EŞİ ÇIKTI

İbrahim Özkan'ın yazar Seray Şahiner ile kısa bir süre önce evlendiği öğrenildi. Özkan'ın intihar sebebi henüz belirlenemedi.

SERAY ŞAHİNER KİMDİR?

1984 yılında Bursa'da doğan Seray Şahiner, İstanbul'da büyümüştür. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden sinema anadalı yüksek lisans derecesi almıştır.

'Aylık Paldır Kültür Dergisi' ve 'Birgün Gazetesi'nde çalışmıştır. Çeşitli işlerde çalışan Şahiner, 2006 yılında 'Varlık Dergisi'nin düzenlediği Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri'nde 'Gelin Başı' isimli öykü dosyası 'Dikkate Değer' bulunmuştur.

Bir dönem Sırrı Süreyya Önder'e senaryo asistanlığı yapan Şahiner, 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen 'Yedi Tepeli Aşk' oyununda 'Gelin Başı' kitabında yer alan öyküleri sahnelenmiştir. 2010-11 yıllarında 'Gelin Başı'ndaki öykülerden uyarlanan 'İadesiz Taahhütsüz' adlı oyun, Tiyatro Boyalıkuş tarafından sahnelendi. 2011'de ikinci öykü kitabı "Hanımların Dikkatine" Can Yayınları'nca yayımlandı.

Çağlayan Adliyesi'nde intihar eden İbrahim Özkan'ın yazar Seray Şahiner'in eşi olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

Kaynak: DHA

07 Kasım 2019 Perşembe 19:13

Seray Şahiner, İbrahim Özkan, Çağlayan, Magazin, Güncel
YORUMLAR (21)
 • sedef : Turkıye de adalet sıstemı sadece zengıne ıslıyor bunu bılen bılıyor zaten. vergi indirimi onlara tesvık onlara onlarda kole gıbı 3 kurusa 3 kısının ısını yaptırıp devlete sıgortayı az gosterıp fazla saat calıstırırp daha da zengın olıuyor halkın yanında olmayan bır hukumet ve adalet sıstemı oldukca bu son degısmez...
  Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
 • ferit : millet konuşmayı bilmediği için anlaşamıyor, Türkler 200 kelimeyle konuşuyor daha ötesi yok.200-300 kelimeyle ne iletişim olur ne ilim olur ne bilim olur nede film olur..
  Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
 • Serdar : içki tüm kötülüklerin anasıdır. Kim bilir daha ne sorunları vardı. isyan dolu ibadetsiz bir hayat. Allah affetsin.
  Cevap Yaz 8 4 Yayından Kaldır
 • Vakkas : Bu çağlayan adliyesinde intihar etmek çok kolay,hatta yanlışlıkla bile 7 kat aşağı düşebilirsiniz.korkuluklar bel boyunda ya var ya yok.ivedi şekilde önlem alınmalı.bu kaçıncı vaka
  Cevap Yaz 9 1 Yayından Kaldır
 • Duygu : Ah yaa ne derdin vardı abi senin Herkes intihar ediyor ne hale geldik.hepimiz mutsuzuz. Allahım hepimize huzur versin.
  Cevap Yaz 37 3 Yayından Kaldır
 • Bunlar : İyi günler önümüz kış.13 kasımda ekonomik çöküş var. 2020 de İstanbul depremi
  11 20 Yayından Kaldır
 • INSAN : Gelen gitti gelen gitti aglayan gulen gitti yerle yeri bozuk toprak sarmis gul ektim diken bitti.. Allah rahmet eylesin Allah taksiratini affetsin
  Cevap Yaz 9 6 Yayından Kaldır
 • Baris : Millete adalet diye yutturuyorlar adalet zengune calisiyor bir ceza indirim dir gidiyor ne cikti var nede cikacagi var millet isyan edecek az kaldi
  Cevap Yaz 8 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız