Çaldıran Belediyesi Merkezdeki Karı Şehir Dışına Taşıyor

Van'ın Çaldıran ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde biriken kar, belediye ekiplerinin hummalı çalışmasıyla şehir dışına taşındı.

Van'ın Çaldıran ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde biriken kar, belediye ekiplerinin hummalı çalışmasıyla şehir dışına taşındı.

Belediye Başkanı Ferman Yıldırım'ın bizzat koordine ettiği ekipler, gündüz araçların düzensiz park etmesi nedeniyle kar temizleme çalışmalarına akşam saatlerinde kaldı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden kar temizleme çalışmaları çok sayıda iş makinesiyle yapılan çalışmalara temizlik işçileri de yardım etti. İlçe merkezinde toplanan kar yığınları kamyonlarla şehir dışına taşındı.

Belediye Başkanı Ferman Yıldırım, "Halkın ve esnafın kış aylarında en büyük problemleri kar yağışından dolayı yolların kapanması ve işyerleri önünde biriken kar yığınlarının alış verişlerini engellemesi. Bizim yönetimimiz boyunca halkımızın ve esnafımızın bu tür sıkıntılar yaşamaması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Belediye devraldığımızda kar temizleme çalışmalarını rica minnet Köylere Hizmet Götürme Birliği ekiplerine yaptırıyorduk. Zira araç parkımızda bu çalışmayı yapacak iş makinemiz yoktu. Bu gün 40'a yakın araç filomuzda onlarca iş makinesi var. Artı bu tür çalışmaları kimseye minnet etmeden kendi imkanlarımızla yapabiliyoruz. Bu ilçeye hizmet etmekten başka bir isteğimiz yok" dedi. - VAN

Kaynak: İHA

04 Şubat 2014 Salı 14:19

Ferman Yıldırım, Van, Çaldıran, Kar, Yerel