Çalık Denim'den Geleceği Konuşturan Etkinlik

Çalık Denim'in 'Ever Evolving' mottosundan esinlenilerek, her yıl düzenlenmesi planlanan 'Ever Evolving Talks' etkinliğinin ilki, geçtiğimiz günlerde Amsterdam'da gerçekleşti.

Moda dünyasının liderlerinin, dünya çapındaki farklı disiplinlerden ve sektörlerden etkileyici konuşmacılarla, sektör ve ötesinden gelen uluslararası izleyicilere, öncü deneyimleri ve geleceğe yönelik zıt görüşleri harmanlayıp sunduğu bir platforma dönüştü. Sektörün geleceğine yön verecek trendlerin yanı sıra inovasyon, teknoloji, sürdürülebilirlik gibi kavramların da tartışıldığı bu dinamik yeni etkinlik platformu, Kingpins Show Amsterdam'dan bir gün önce her Ekim'de gerçekleştirilecek.

Dünyanın önde gelen premium denim üreticileri arasında yer alan Çalık Denim, sektördeki öncü kimliğiyle geleceğe ilişkin görüş ve düşüncelerin ortak bir platformda gündeme getirilmesini sağlamak üzere 'Ever Evolving Talks by Calık Denim' adını verdiği bir etkinlikler dizisi başlattı.

Çalık Denim'in 'Ever Evolving (Daima Gelişmek)' mottosundan ilham alan ve sektörün geleceğine yön verecek trendlerin yanı sıra inovasyon, teknoloji, sürdürülebilirlik gibi kavramların da tartışıldığı ilk etkinlik, farklı disiplinler ve sektörlerden konusunda uzman isimlerin katılımıyla Amsterdam'da gerçekleştirildi.

Theater Amsterdam'da düzenlenen etkinliğin ana konuşmacılarından olan Apple eski Kreatif Direktörü Ken Segall yalınlık ve inovasyonun geleceğini anlatırken, London College of Fashion'ın Moda İnovasyon Ajansı Yöneticisi Matthew Drinkwater ise moda endüstrisinin geleceğini etkileyecek giyilebilir teknoloji trendleri hakkında görüşlerini paylaştı. Whetston Stratejik Öngörü Firmasının kurucusu Thimon de Jong da Y ve Z kuşaklarının satın alma tercihleri ve davranışları hakkında bilgiler verdi.

Ken Segall'a göre, basitlik diye bir şey yok, sadelik algısı var. Segall "İşlerin basit görünmesi için çok iş gerekiyor ve bence amaç da bu. Sonunda gerçekten önemli olan tek şey, müşteriye basit görünüp görünmeyeceği..." Giyilebilir Teknoloji dünyasında en etkili 100 isim içinde anılan Matthew Drinkwater, ürünlerin yıkanabilir & güvenilir, üretilebilir, rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılabilmesinin ve sürdürülebilir olmasının giyilebilir teknoloji söz konusu olduğunda en büyük zorluklar olduğunun altını çizdi. Thimon de Jong ise, zihinleri, milenyum kuşağı tüketicilerin beklentileri konusunda besledi. "Duyguları ölçebilmek milenyum kuşağının satın alma kararlarını anlamak için çok önemli. Size güvenmek istiyorlar, milenyum tüketicisiyle aynı noktada buluşabilmek için; duygusal yapay zeka ölçümlerini kullanın; samimi ve kişisel olun ve önemsediğinizi hissettirin: yani etik, etik ve etik olun," dedi.

Ayrıca G-Star Raw Denim ve Sürdürülebilirlik Uzmanı Adriana Galijasevic, Sardin.co kurucusu Rune Orloff, Wrangler Sürdürülebilirlik Direktörü Roian Atwood ve Zedonk kurucusu Marcia Lazar'ın 'Marka açısından sürdürülebilirlik'; ALYX markasının kurucusu Matthew Williams, The Brooklyn Circus Kreatif Direktörü Ouigi Theodore ve Art Comes First markasının kurucu ortakları Sam Lambert ile Shaka Maidoh'un 'Modanın Geleceği'; Highsnobeity Dijital Moda Editörü Alec Leach, Ex Iinfinitas kurucusu ve tasarımcısı Lucas Vincent, Willy Chavarria kurucusu ve tasarımcısı Willy Chavaria'nın ve Avery Dennison Yaratıcı ve Marka İş Birlikleri Uzmanı Izzy Joly'nin 'İş Birliğinin Gücü' konularında görüşlerini paylaştığı oturumlar düzenlendi.

Hamit Yenici: "Çalık Denim kendi gelişirken sektörünü de geleceğe taşıyor"

Çalık Denim Genel Müdürü Hamit Yenici, "Denim sektöründe 30 yılını geride bırakan ancak daima inovasyona, yenilikçi fikirlere yatırım yapan, genç ve dinamik bir şirket olan Çalık Denim'in mottosu, Ever Evolving yani daima gelişmek… Sadece markamızı değil aynı zamanda markamızın içinde bulunduğu sektörü de ileriye taşımayı hedefliyoruz. Bu amaçla önde gelen konuşmacıların tecrübelerini ve geleceğe dair öngörü ve çalışmalarını paylaşacakları Ever Evolving Talks by Calık Denim adını verdiğimiz etkinlik serilerini düzenlemeye başladık. Sektörü sürdürülebilir bir geleceği taşıyabilmek adına hayata geçirdiğimiz bu yeni konseptle, süregelen etkinliklere yeni bir soluk getirmeyi ve öncü kimliğimizi pekiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler

02 Kasım 2018 Cuma 14:57

Amsterdam, Moda, Güncel