Çalınan Raylar Trenlerin Seyir Güvenliğini Tehlikeye Düşürmedi

Alayunt-Balıkesir demiryolu hattında çalınan rayların yol yenilenmesi sırasında daha önce söküldüğü ve demiryolu hattı kenarında olduğundan trenlerin seyir güvenliğini tehlikeye düşürecek her hangi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi...

Alayunt-Balıkesir demiryolu hattında çalınan rayların yol yenilenmesi sırasında daha önce söküldüğü ve demiryolu hattı kenarında olduğundan trenlerin seyir güvenliğini tehlikeye düşürecek her hangi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi Alayunt-Balıkesir demiryolu hattında çalınan rayların yol yenilenmesi sırasında daha önce söküldüğü ve demiryolu hattı kenarında olduğundan trenlerin seyir güvenliğini tehlikeye düşürecek her hangi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden, bazı basın organlarında çıkan Alayunt-Balıkesir demiryolu hattında "ray çalınması" haberleriyle ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

18 Ocak 2012 tarihinde yol bakım onarım ekiplerince Alayunt-Balıkesir demiryolu hattı Balıköy-Gökçedağ istasyonları arasında hat kenarında bulunan 70 metrelik kesimde rayların ikişer metrelik parçalar halinde kesilerek götürüldüğünün tespit edildiği belirtilen açıklamada, "Durum derhal ilgili güvenlik birimlerine bildirilmiş ve failler araçlarıyla birlikte yakalanmıştır.

Çalınan raylar yol yenilenmesi sırasında daha önce söküldüğü ve demiryolu hattı kenarında olduğundan trenlerin seyir güvenliğini tehlikeye düşürecek her hangi bir durum söz konusu olmamıştır" denildi. - Ankara

Kaynak: ANKA

21 Ocak 2012 Cumartesi 17:33

Balıkesir, Politika, Güncel