Çanakkale - Bilal Erdoğan, Biga'daki Yarışmalarda Ok Attı

Bilal Erdoğan, Biga'daki yarışmalarda ok attı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Çanakkale'nin Biga İlçesi'nde düzenlenen 'Biga Avrasya Okçuluk Müsabakaları'na geldi.

Bilal Erdoğan, Biga'daki yarışmalarda ok attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Çanakkale'nin Biga İlçesi'nde düzenlenen 'Biga Avrasya Okçuluk Müsabakaları'na geldi. Stantları ziyaret eden Erdoğan, ok atarak hünerini gösterdi. Yarışmalara sinema oyuncusu Cemal Hünal da katıldı.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Türk Okçuluk Federasyonu'nun desteğiyle Biga'da düzenlenen Biga Avrasya Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri'ni, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan da izledi. Dün başlayan festivalin bugünkü bölümüne katılan Erdoğan'ı; kısa bir süre önce Biga'dan Adana'nın Yüreğir Kaymakamlığı görevine atanan ve 5 yıldan bu yana festivalin düzenlenmesine katkı sağlayan Kaymakam Fatih Genel karşıladı. Erdoğan, festival alanında kurulan stantları gezerek geleneksel el yapımı yayları ve okları inceledi, izleyici ve festivale katılan okçularla sohbet etti. Ardından yayın ardına geçen Erdoğan ok attı.

GELENEKSEL SPORLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Bilal Erdoğan yaptığı konuşmada, Kaymakam Fatih Genel'in kendi çabaları ile bu festivali yıllardan beri sürdürmesinin çok önemli olduğu söyledi. Bilal Erdoğan şöyle dedi:

"İnşallah kalıcı olmasına vesile olur. Geleneksel sporlarımıza yeniden sahip çıkışımızın aslında basit bir şey olmadığını düşünüyorum. Bizim geleneksel sporlarımıza sahip çıkışımız hem gelecek yüzyılımızı ilgilendiriyor hem de toplumumuzun kökleriyle buluşma azmini simgeliyor. Çünkü Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi, bambaşka bir neslin ortaya çıkması, tamamen kendi köklerimizle bağımızı kurmamızla ilgili. Biz bir Avrupa, batı kopyası olacak ülke değimiz. Okmeydanı'ndaki Okçular Vakfı'nda faaliyete başladığımızdan beri 10 binin üzerinde insanı okçular tanıştırdık."

Biga'da 20 ülkeden 130'u yabancı, 55 kulüpten 600 okçunun katıldığı müsabakalar; yaya ve atlı okçu olmak üzere iki kategoride yapıldı.
09 Ağustos 2015 Pazar 15:31

Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale, Biga, Bilal Erdoğan, Politika, Güncel