Çanakkale Ezine'yi Dolu Vurdu

Ezine'yi dolu vurduÇANAKKALE'nin Ezine ilçesinin Güllüce, Pazarköy, Kızılköy ve Çetmi köylerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle tarım alanları büyük ölçüde zarar görürken çok sayıda meyve paramparça oldu.

Ezine'yi dolu vurdu
ÇANAKKALE'nin Ezine ilçesinin Güllüce, Pazarköy, Kızılköy ve Çetmi köylerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle tarım alanları büyük ölçüde zarar görürken çok sayıda meyve paramparça oldu.
Ezine ilçesinin Güllüce, Pazarköy, Kızılköy ve Çetmi köylerinde dün (cuma) dolu yağdı. Fındık büyüklüğündeki dolu taneleri, tarlalardaki mısır, karpuz ve kavunları delik deşik etti. Zeytin, şeftali, elma ve erik gibi ürünlerin de doludan zarar gördüğünü anlatan üreticiler, zararlarının yüzde 90 oranında olduğunu kaydetti.
Bütün ürünlerin 20 dakikada yağan dolu nedeniyle yok olduğunu dile getiren Güllüce Köyü'nden Sami Yüksel (63) "50 dönümlük tarla içindeki kavun ve karpuzların tamamı dolu nedeniyle büyük zarar gördü. Dün gece uyku uyuyamadım. Daha tarlamızda çalıştırdığımız işçilerin parasını bile vermemiştik. Perişanız" dedi.

Kaynak: DHA

29 Temmuz 2017 Cumartesi 10:45

Kızılköy, Pazarköy, Güllüce, Ezine, Politika, Güncel