Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı' Adlı Tiyatro Oyunu İlgi ile İzlendi

Bozüyük Belediyesi tarafından 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü münasebeti ile hazırlanan etkinlikler kapsamında sahnelenen “Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı” adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

Bozüyük Belediyesi tarafından 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü münasebeti ile hazırlanan etkinlikler kapsamında sahnelenen "Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı" adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.
Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenen oyunu; Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Can, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Avcıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin ve vatandaşlar izledi. 2 perdelik oyun Bozüyüklü tiyatro severler tarafından beğeni ile izlendi. Mahmud Tahsin'in yazıp yönettiği, iki Anzak askerinin üstlerine verdikleri rapordan alınarak uyarlanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yazılmış bir oyun olan "Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı"nda cephede çarpışan askerlerin gözünden savaşın hikayesi anlatılıyor. Oyundaki; kalmakla gitmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalan beş askerin yaşadıkları, her şeyin madde ile ölçüldüğü günümüzde izleyicileri Çanakkale'nin manevi atmosferine götürerek Çanakkale Destanı'nı tiyatro sahnesinde yaşattı. Duygusal anların yaşandığı oyunun sonunda Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı sahneye gelerek oyuncuları tek tek tebrik etti. "Bizlere 103 yıl öncesini yaşatan Kardeşlik Destanı Tiyatro Oyunu Sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. O günkü kadar bugün de biriz çok şükür" diyen Başkan Bakıcı günün anısına tablo hediye etti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

19 Mart 2018 Pazartesi 17:35

Ak Parti, Fatih Bakıcı, Çanakkale Zaferi, Bozüyük, Politika, Güncel