Çandır İlçesi Yeni Parkına Kavuşuyor

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Çandır İlçe Hükümet Konağı önüne yapılması planlanan park alanında incelemelerde bulundu.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Çandır İlçe Hükümet Konağı önüne yapılması planlanan park alanında incelemelerde bulundu.

İlçe halkının yoğun talepleri üzerine Yozgat İl Özel İdaresi Çandır Hizmet Birliği aracılığı ile hazırlayacağı proje ile ilçede ihtiyaç duyulan sosyal alanın yapılacağını belirten Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, beraberinde il özel idaresi ekipleri ile birlikte gerçekleştirdiği incelemede İlçe Kaymakamı Emre Dündar ve Belediye Başkanı Mustafa Ertan Öngün'den meydan hakkında bilgi aldı. Vatandaşlarla da sohbet eden Vali Yazıcı, " Çandır ilçesine yakışan içerisinde sosyal alanları bulunan bir parkı ilçe halkımıza kazandırmak için çalışmalar başlattık ve en kısa sürede bitireceğiz" dedi.

İncelemeler sonrasında ilçe kaymakamlığına geçen Vali Yazıcı burada Kaymakam Emre Dündar'dan ilçede devam eden diğer çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Abdulkadir Yazıcı, İlçe Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kır'ın TKDK desteğiyle kurduğu "Kahyaoglu Yerel Ürünleri" işletmesini ziyaret etti. Yöresel ürünlerin üretilip Avrupa'ya pazarlanacağı işletmede Vali Yazıcı'ya Çandır'ın meşhur gilaburu suyu ikram edildi. İşletmede, Yozgat'a özgü yufka ekmek, gilaburu suyu, erişte, bulgur, yufka, pekmez ve turşu üretildiği belirtildi. - YOZGAT

Kaynak: İHA

11 Şubat 2016 Perşembe 15:14

Mustafa Ertan, Yozgat, Abdulkadir Yazıcı, Çandır, Yerel