Carlos: Kupa Maçları Lig Performansımızı Bozdu

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Torku Konyaspor deplasmanından mağlubiyetle dönen Sivasspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda sahasında ağırlayacağı Bursaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü.

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Torku Konyaspor deplasmanından mağlubiyetle dönen Sivasspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda sahasında ağırlayacağı Bursaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü.
Teknik Direktör Roberto Carlos kupa maçlarının ligdeki durumlarını olumsuz etkilemesinden yakındı. Roberto Carlos, Bursaspor maçına farklı bir kadroyla çıkacaklarını söyledi.
Çok kısa zamanda çok fazla maç oynadıklarını anlatan Carlos, "Birçok yolculuğumuz oldu. O yüzden oynayan arkadaşlarımızda hep aynı olduğu için bizim ligdeki durumumuzla ilgili zorluk yaşattı bize. Arka arkaya maçlar oynadığımız için takımımızı hiç dinlendiremedik. O yüzden bu maçta biraz farklı bir kadroyla çıkmayı düşünüyoruz. Tabi yine de hedefimiz puan almak. Bu hedefimiz hiçbir zaman değişmeyecek." şeklinde konuştu.
"ÖNEMLI OLAN OYUNCUNUN KALITESI"
Transfer çalışmalarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Roberto Carlos, yeni transferin alt liglerden seçilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:
"Yönetimle transferle ilgili görüştüğümüzde hep şunu söyledik. Takımdaki oyuncu sayısından ziyade kaliteleri önemli bizim için. Bazı isimleri belirledik ve aramıza bazı isimleri kattık. Aykut, Fatih, Pedro gibi bir çok arkadaşımız aramıza katıldı. Önemli olan aramıza yıldızların katılması değil, gelen oyuncuların neler yapacakları. Gösterecekleri arzu, istek, coşku. Fırsat bulduklarında onlarda oyuna girecekler ve forma giyen oyuncularımız gibi kaliteli bir oyun ortaya koymaya çalışacaklar. Bence Sivasspor’a faydalı olacaklar."
"60 KIŞILIK LISTE IÇINDEN SEÇTIK"
Ellerinde 60 kişilik bir liste bulunduğunu, birçoğunu takip etmeye çalıştıklarını ve maçlarını izlediklerini kaydeden Carlos, "Bize birçok oyuncu önerildi. Biz bu önerilenler arasından takıma en iyi şekilde katkı sağlayacakları seçmeye çalıştık." şeklinde konuştu.
Sivassspor’dan ayrılan Sportif direktör Murat Erdoğan ilgili de konuşan Teknik Direktör Roberto Carlos, bundan sonra Sportif Direktör olmayacağını belirterek, şöyle devam etti:
"Kendisine burada bizimle çalıştığı süreç için çok teşekkür ediyoruz. Kendisi yeni futbolu bırakıp sportif direktörlüğe başladı. Henüz çok fazla deneyimi yok, yavaş yavaş deneyim kazanacak. Çalıştığımız dönemde de güzel çalışmalar yaptık. Iyi bir arkadaşımız kendisine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Şu andan itibaren sportif direktörlükle ilgili bütün işlemler benim ve yönetimimiz tarafından gerçekleştirilecek ve sonuca bağlanacak."
Bursaspor MAÇI HAZIRLIKLARI DEVAM ETTI
Bu arada Sivasspor'da 6 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Bursaspor ile oynanacak Ziraat Türkiye Kupası A Grubu 5. maçının hazırlıklarına yapılan antrenmanla devam edildi.
Teknik Direktör Roberto Carlos nezaretinde gerçekleşen antrenmanda Roberto Carlos, as kadroda yer alan oyuncuları dinlendirerek, kalan oyunculara çalışma yaptırdı. Antrenmanın başında düz koşu yapan as kadro daha sonra antrenmanı kenardan izledi. Diğer oyuncular ise pas ve kondisyona yönelik çalışma yaptı. Kaleciler ise takımdan ayrı olarak çalıştı. Antrenman yarı sahada çift kale maç ile sona erdi.
Antrenman sırasında yan sahada çocuklarla oynayan Aatıf Chahechouhe dikkatleri üzerine çekti. Antrenmanı izlemeye gelen taraftarların çocukları ile oynayan Aatıf, herkesin ilgi odağı oldu.

Kaynak: CİHAN

04 Şubat 2014 Salı 17:09

Roberto Carlos, Türkiye Kupası, Sivasspor, Bursaspor, Spor