Çarşamba, Kazım Yılmaz'a Sahip Çıktı

Samsunspor’un eski başkanı Kazım Yılmaz hakkında çıkan söylentilere tepki gösteren Çarşamba'daki sivil toplum kuruluşları, Yılmaz hakkında Samsunspor başkanlığı dönemiyle ilgili karalama kampanyası yürütüldüğünü savunarak,' Biz hemşehrileri olarak Yılmaz’ın yanındayız.” mesajı verdi.

Samsunspor’un eski başkanı Kazım Yılmaz hakkında çıkan söylentilere tepki gösteren Çarşamba'daki sivil toplum kuruluşları, Yılmaz hakkında Samsunspor başkanlığı dönemiyle ilgili karalama kampanyası yürütüldüğünü savunarak," Biz hemşehrileri olarak Yılmaz’ın yanındayız.” mesajı verdi.
Samsun’un Çarşamba ilçesinde özel bir lokalde bir araya gelen sivil toplum örgütü temsilcileri, Kazım Yılmaz için iki ayrı basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına; Çarşamba Girişimciler Derneği (ÇARGİD) Başkanı Yücel Özden, Ziraat Odası Başkanı İsmail Güngör, Berberler Odası Başkanı Ümit Taşan, Kahveciler Odası Başkanı Erdal Çalışkan, Fırıncılar Odası Başkanı Esat Akkaya, Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Gümüş, , Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Dündar, Şoförler Odası Başkanı Musa Bala, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı İsa Acar, Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz, Kunduracılar Odası Başkanı Osman Aydın, Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Öztekin, borsa yönetim kurulu ve meclis üyeleri ve odaların üyeleri katıldı.
"YILMAZ’IN YANINDAYIZ"
Sivil toplum örgütleri adına ilk açıklamayı okuyan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı İsa Acar, son günlerde ilin markası Samsunspor üzerinden bazı kesimlerce reklam ve karalama kampanyaları sürdürüldüğünü vurguladı. Samsunspor yönetim kurulunun açıkladığı şekilde 4 aydır maaş alamadan çalışan personel ve sahada onurla mücadele eden sporcuların olduğunu hatırlatan Acar, “Bunları takdir etmek gerekirken, Samsunspor’umuzu tarihinde parasal olarak kimseye muhtaç etmeden başkanlık yapan Sayın Kazım Yılmaz’a yapılmak istenen karalama ve yıldırma kampanyasını Çarşambalı sivil toplum örgütleri olarak kınıyoruz.” dedi. Kazım Yılmaz’ın açıkladığı gibi Samsunspor kulübünün tarafsız uzman denetçiler tarafından denetlenerek UEFA standartlarına uygun hale gelmesi ve kulübün menfaati için uygun tarihe kongre kararı alınması gerektiğini öneren Acar, “Tüm borçların en ince noktasına kadar kamuoyuyla paylaşılmasını ve gelecek yönetimlerin de bizim bu borçlardan haberimiz yoktu dememeleri için gereğinin yapılmasını istiyoruz.” diyerek, “Bizler Çarşambalı sporseverler ve sivil toplum örgütleri olarak İş Adamımız Kazım Yılmaz’ın Samsunspor ’la ilgili alacağı her kararda yanında olduğumuzu kamuoyuna açıklıyoruz.” diye konuştu.
İkinci açıklamayı okuyan Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Öztekin’de şunları söyledi, “Son günlerde sosyal medya, sosyal paylaşım siteleri ile bazı basın yayın ve medya organlarında Çarşambalı İş adamımız, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanımız, Samsunspor eski kulüp başkanımız, Samsunspor’a maddi manevi çok ciddi emekleri geçen Sayın Kazım Yılmaz'a; aile, iş ve sosyal hayatını rencide edecek derecede karalama kampanyası yürütülmektedir. Bizler bölgemize ekonomik, manevi ve sosyal anlamda destekleri olan, istihdam oluşturan değerli iş adamımız Kazım Yılmaz'a karşı yürütülen bu karalama kampanyasını şiddetle kınıyoruz."
ÇARŞAMBALILAR DERNEĞİ DE KINADI
Samsun’da bulunan Çarşambalılar Derneği de toplantıya gönderdiği basın açıklaması metninde, “Samsunspor’un başkanlığını yaptığı dönemde kulübe maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen Çarşambalı iş adamımız Sayın Kazım Yılmaz’a yapılan saldırıları daha öncede basın yoluyla kınamıştık. Ancak bir türlü durmak bilmeyen saldırılar hala devam ediyor. Samsunspor başkanlığı yaptığı dönemde hiç kimse Kazım beye yardımcı olmamıştır. Bizim bildiğimiz Samsunspor tarihinde, en büyük katkıları merhum Hasbi Menteşoğlu ve Kazım Yılmaz yapmıştır. Bu nasıl bir iştir ki hala saldırılar devam etmektedir. Bu saldırıları gerçekleştirenleri kamuoyunu vicdanına havale ediyor ve kınıyoruz.” denildi.

Kaynak: CİHAN

13 Kasım 2014 Perşembe 16:31

Kazım Yılmaz, Samsunspor, İsa Acar, Yerel